Relacja z olsztyńskiej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Relacja z olsztyńskiej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cisowianka Mazovia MTB Marathon zaprasza do Legionowa
Finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon na MotoArenie
Cisowianka Mazovia MTB Marathon wjeżdża do Andrespola
Mocne otwarcie Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Józefowie
Przedostatni maraton Cisowianka Mazovia MTB Marathon już w niedzielę, w Józefowie

Mimo że od ostatniego maratonu w ramach niezwykle popularnego cyklu Cezarego Zamany minęło półtora miesiąca, kolarze nie mogli przez ten czas narzekać na brak wrażeń. Sportowe zmagania przeniosły się na południe Polski, gdzie w ramach Gorce Champion MTB i Gwiazdy Południa walczono z monumentalnymi górami, kapryśną pogodą oraz buntującymi się z wysiłku nogami. Jednak ta nielekka zaprawa przydała się kolarzom. Widać było, że przejechane w górach kilometry i zdobyte tam doświadczenie zaprocentowało. Podczas olsztyńskiego etapu Cisowianka Mazovia MTB Marathon czuć było moc, a poziom zawodów był bardzo wysoki.

Dyrektor sportowy cyklu, Cezary Zamana, przy wytyczaniu trasy stanął przed niełatwym wyzwaniem: zależało mu na pokazaniu uroków olsztyńskich lasów i tutejszego rowerowego potencjału, umożliwieniu zawodnikom z pierwszego sektora startowego stoczenia satysfakcjonujących bojów, ale także na zapewnieniu pozostałym kolarzom-amatorom emocji oraz radości z pokonywania przeszkód.

Patrząc na twarze sportowców wpadających kolejno na metę, można było zwycięzcy Tour de Pologne pogratulować sukcesu. Nim jednak kolarze ukończyli maraton, musieli dać z siebie wszystko na mocno interwałowej trasie, upstrzonej niezliczonymi podjazdami i leśnymi wirażami. Końcówka odcinka mogła dać się szczególnie we znaki: zmęczeni zawodnicy, z siłami nadszarpniętymi panującym upałem i duchotą, mocno napracowali się przy ostatnich, stromych podjazdach.

Najlepiej poradził sobie z nimi Paweł Kowalkowski, który na dystansie Giga zajął pierwsze miejsce (2:58:30). Chwilę po nim finiszowali Artur Korc (2:59:19) oraz Andrey Dianov (3:02:50). Na dystansie Mega walka o pierwsze miejsce na podium trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie lepszy okazał się Daniel Packi (2:04:50), wyprzedzając Pawła Baranka (2:04:54) oraz Andrzeja Poczopko (2:07:21). Wśród pań na dystansie Giga bezkonkurencyjna okazała się prezentująca przez cały sezon niezwykle równą formę Magdalena Kosko (3:43:13). Druga na mecie zjawiła się Joanna Gumieniak (3:52:31), trzecia – Małgorzata Lutecka (3:53:43). Na dystansie Mega rywalkom uciekła Urszula Luboińska (2:27:12). Goniły ją Izabela Macutkiewicz (2:28:02) oraz Anna Ostrowska (2:29:00).

„Wielkie podziękowania oraz moje osobiste wyrazy szacunku dla tych wszystkich kolarzy, którzy w tak piękny, letni dzień zdecydowali się na aktywność i na wysiłek” – nie krył swoich pozytywnych emocji Cezary Zamana. „Właśnie w takich chwilach, przyglądając się zmaganiom na trasie oraz obserwując zaangażowanie zawodników wiem, że warto organizować takie przedsięwzięcia”. Cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon zostaje w tej części Polski na dłużej, albowiem 12 sierpnia w Ełku odbędzie się kolejny maraton. Będzie on jednocześnie inauguracją znakomitej etapówki – Gwiazdy Północy. To idealna propozycja na długi sierpniowy weekend: aktywny wypoczynek, MTB, przepiękne okolice. Czegóż chcieć więcej?

COMMENTS

DISQUS: 0