Plan na weekend 30/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 30/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od czwartku trwają we Włoszech Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Póki co Polska reprezentacja w sztafetach się nie popisała zajmując na 12 wystawionych zespołów 9. miejsce. W piątek zaplanowany jest eliminator, a w weekend wyścigi cross country. Cały czas pod znakiem zapytania stoi start Mai Włoszczowskiej, która w środę zaliczyła groźny upadek i doznała pęknięcia jednej z kości w nadgarstku. Pełny dwudziestoosobowy skład reprezentacji Polski oraz program imprezy znajdziecie w tym wpisie. Niestety wygląda na to, że nie mamy co liczyć na transmisję wideo czy chociażby wyniki na żywo.

Nie mniej jednak oglądać będzie co, bo w sobotę w Krakowie startuje Tour de Pologne. Z tego co pisze Marek Tyniec na swoim blogu xouted.com to zapowiada się jeden z ciekawszych wyścigów od lat. I nie chodzi tylko i wyłącznie o obecność Petera Sagana czy Rafała Majki na starcie. Z kolei pełne kompendium wiedzy na temat TdP znajdziecie tradycyjnie na rowery.org. Transmisja TdP zarówno w Eurosporcie, jak i w TVP Sport – można oglądać także za pośrednictwem aplikacji.

Jeśli chodzi o ściganie w kraju, to można powiedzieć, że weekend stoi pod znakiem memoriałów, bo w kalendarzu mamy takowe dwa – w sobotę Memoriał Bercika w podwarszawskich Markach, a w niedzielę Memoriał Artura „Fisha” Filipiaka w Zieleńcu. Obie imprezy wręcz wrosły do kalendarza i dla wielu osób co roku są pozycją obowiązkową. Oprócz tego na wyróżnienie zasługuje dwudniowa impreza Maratonów Kresowych – czasówka w sobotę w Chełmie oraz maraton w niedzielę w Janowie k. Chełma, który zaliczany jest do Pucharu Polski XCM Masters. Z kolei Kellys Cyklokarpaty w dobrze znanej wielu osobom lokalizacji – Koninkach. Fajnie na pewno będzie także na Mazovii w Olsztynie.

Pełny rozkład jazdy poniżej:

Sobota – 29 lipca 2017:

 • Kellys Cyklokarpaty – Koninki – przewodnik po okolicy
 • Maratony Kresowe ITT – Chełm
 • Memoriał Bercika – Marki k. Warszawy
 • Uphill MTB Beskidy – Brenna

Niedziela – 30 lipca 2017:

 • Bike Atelier Maraton – Jastrzębie Zdrój – informacja prasowa
 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Olsztyn – informacja prasowa
 • Maratony Kresowe – Janów k. Chełma
 • Memoriał Artura „Fisha” Filipiaka – Zieleniec
 • METROBIKES.pl MTB Cross Maraton – Zagnańsk / Kaniów
 • Uphill MTB Beskidy – Rakova
 • Zachodnia Liga MTB – Krzeszyce

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0