Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa

Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa

REKLAMA
Puchar Strefy MTB Sudety – kalendarz 2018
Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) – Bike Maraton / PP XCM – Bielawa
Amator donosi: “ludzie za bardzo przyzwyczaili się do tego, że wszystko mają podane na tacy” – Epicka Czwórka, Bielawa
Podium dla Michaliny Ziółkowskiej i Michała Ficka w Bike Maratonie w Bielawie
Plan na weekend 29/2016

Bielawa, jak to Bielawa – techniki mało, za to dość brutalna weryfikacja współczynnika W/kg na ponad 2500m przewyższeń. W dół z kolei jazda bez hamowania po kamiennym rumowisku. Oponki od AbsoluteBikes.pl znów wytrzymały, a kapci wśród rywali nie brakowało.

Od kiedy pamiętam w Bielawie zawsze mam „szczęście” jazdy w upale lub burzy. Tym razem było oczywiście podobnie i od pierwszych kilometrów czułem jakbym miał się zaraz zagotować. Trzykrotnie musiałem się zatrzymywać, aby zatankować 0,7l bidon. Odpadałem od grupy i musiałem gonić, jednak wielokrotnie już przekonywałem się, że potrzeby fizjologiczne należy traktować priorytetowo a przy odwodnieniu szybko kończy się ściganie. W Ludwikowicach jazda w stroju „na krótko” może nie była najszczęśliwszym wyborem, ale na pewno bardziej odpowiadała zakresowi optymalnej dla mnie temperatury:)

Ogólnie dyspozycję i miejsce (8. open) oceniam pozytywnie. Przełom czerwca i lipca obfitował w bardzo ciekawe górskie wyścigi i etapówkę, na których pokazałem równą, dobrą dyspozycję. Teraz pozostają tylko ostatnie przygotowania do najważniejszego wyścigu w sezonie, a zapewne i najtrudniejszego w życiu.

Uznanie dla Krzyśka za świetny wynik. Fakt, że przy takiej stawce mogliśmy wprowadzić do pierwszej dziesiątki aż dwóch zawodników świadczy niewątpliwie o dużych możliwościach naszej drużyny.

COMMENTS

DISQUS: 0