Udany debiut wyścigu MTB Śnieżnik Challenge w Międzygórzu

HomeINFORMACJE PRASOWE

Udany debiut wyścigu MTB Śnieżnik Challenge w Międzygórzu

W sobotę 15.07.2017 zadebiutowała nowa impreza rowerowa o charakterze MTB XCM pod nazwą Śnieżnik Challenge. Masyw Śnieżnika to doskonały teren zarówno na rekreacyjne, jak i sportowe kolarstwo górskie, czego mieli okazję doświadczyć uczestnicy wydarzenia. Blisko 100 zawodników z wielu zakątków Polski stanęło na starcie w centrum Stacji Klimatycznej Międzygórze, skąd eskortowani przez pojazd pilotujący Duda Cars Mercedes Benz, Policję oraz GOPR przejechali przez krótki honorowy odcinek, a następnie rozpoczęło się leśne ściganie na trudnych i wymagających podjazdach oraz wielu krętych, wąskich zjazdach.

Stawka rozciągnęła się dosyć szybko i było widać kilku oddalających się liderów, w tym R. Alchimowicz z KS Optyk Okular Jelenia Góra oraz M. Jurkowlaniec z teamu Immotion Specialized Skoda Gall ICM, którzy do końca rywalizowali o zwycięstwo. Na 16 kilometrze znajdował się rozjazd tras MINI i MEGA, gdzie każdy zawodnik wybierał odpowiedni dla siebie dystans, przy czym większość decydowała się na wersję krótszą o długości 25 km i 800 metrach przewyższenia. Na dłuższą trasę MEGA zdecydowało się 26 zawodników, którzy mieli okazję poznać najskrytsze zakątki Masywu Śnieżnika na odcinku 50 km i 1500 metrów przewyższenia.

Pomimo niekorzystnych prognoz meteorologicznych zawodnikom dopisywała ładna pogoda, było słonecznie, ale chłodno – tylko 8 stopni w okolicy Schroniska na Śnieżniku. Impreza miała bardzo udany debiut zbierając pozytywne opinie uczestników, którzy chwalili dobrą organizację, ciekawą, urozmaiconą i dobrze oznakowaną trasę. Poprzez współpracę z głównymi sponsorami jak Trek Bicycles czy Garmin Polska oraz wieloma lokalnymi firmami i instytucjami udało się pozyskać atrakcyjne nagrody. Na zawodników czekała na mecie wyśmienita pasta party, napoje oraz pamiątkowe medale. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje wyścigu, jeszcze ciekawsze trasy oraz dobrą zabawę w duchu sportowej rywalizacji na szlakach rowerowych Masywu Śnieżnika.

COMMENTS

DISQUS: 0