Najlepsze drużyny i najszybsze rowery MP XCO 2017

Najlepsze drużyny i najszybsze rowery MP XCO 2017

Kadra Narodowa MTB 2020
Michał Topór (Superior Zator) – Górale na Start, Wałbrzych
Objazd trasy Pucharu Świata w Stellenbosch
Bitwa o Wałbrzych [Górale na Start 2019]
Michał Topór (Superior Zator) – Rusza Peleton, Białystok

Do tej pory chyba nikt nie pokusił się o wskazanie najlepszej drużyny MP, tak jak to jest chociażby na Pucharze Polski czy najszybszego roweru, co dobrze znamy z Pucharu Świata. Na poczekaniu zrobiłem sobie zestawienie medalowe, które możecie przejrzeć poniżej.

Klasyfikacja medalowa MP XCO – złoty medal

Bezdyskusyjnym triumfatorem tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim jest ekipa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która jako jedyna zgarnęła więcej niż jeden złoty medal. A dokładniej aż TRZY!

Ponadto punktowali: Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), Marlena Droździok (Scott Eurocycles.com), Mateusz Nieboras (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Patrycja Świerczyńska (OK Racing).

Klasyfikacja medalowa MP XCO – srebrny medal

Bez złota, ale aż z trzema srebrnymi medalami do domu wraca Superior Zator, który krążki zgarnął w sztafecie drużynowej, orliczkach oraz juniorach. Oprócz zawodników z Zatora punktowali pojedynczo Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team), Katarzyna Solus Miśkowicz (VWSU), Filip Helta (SGR Specialized) oraz Agnieszka Szpocińska (Hurom Sławno Kellys).

Klasyfikacja medalowa MP XCO – brązowy medal

Na szczycie tabeli tym razem ex aequo VWSU oraz SGR Specialized, które mają po dwa brązowe medale. Po jednym krążku zdobyli Magdalena Zielińska (KKS Sokół Kęty), Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike) oraz Kinga Kalembkiewcz (Azalia Brzóza Królewska).

Klasyfikacja medalowa MP XCO

Ostatnia tabelka nie pozostawia złudzeń. Z aż sześcioma medalami zdobytymi na rowerach marki Scott wracają do domu zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

COMMENTS

DISQUS: 0