Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team) – Proffix Swiss MTB Cup, Szwajcaria
Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike) – Puchar Tarnowa, Las Lipie
Michał Topór (Superior Zator) – Rusza Peleton, Białystok
Krzysztof Łukasik (Mitutoyo AZS Wratislavia) – CykloOpawy XCO / Gold Hill MTB Maraton, Głuchołazy
Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) – Puchar Czech, Praga

Mistrzostwa Polski XCO, które odbyły się w Warszawie, kończę na trzecim miejscu w U23. Nie udało się, niestety, obronić tytułu Mistrza Polski, ale ten tytuł trafił w dobre ręce mojego klubowego kolegi Jakuba Zamroźniaka. Trasa, jak na płaską Warszawę, była naprawdę bardzo wymagająca, zróżnicowane dropy i sztuczne przeszkody były bardzo męczące, a do tego krótkie, ale za to bardzo strome podjazdy dawały w kość. Pogoda też nie była łaskawa dla zawodników i temperatura sięgała 30 stopni – na rundzie, gdzie 90% trasy było na otwartym terenie utrudniało to jazdę.

Do przejechania mieliśmy osiem rund plus dwie duże rozjazdówki po ok. 1,5 km. Już po samych rundach rozbiegowych utworzyła się sześcioosobowa grupa, w której jechałem. Na drugiej rundzie nie wytrzymałem zbyt mocnego tempa nadawanego przez czołówkę i musiałem odpuścić i jechać swoje. Na półmetku wyścigu jechałem w okolicach ósmego miejsca w elicie oraz na trzeciej pozycji w U23. Trzy rundy do końca skoczyłem na siódmą pozycję w Elicie i tak też dojechałem do mety.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu oraz całej ekipie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Dziękuję również kibicom na trasie za mega doping, który dodawał dodatkowej motywacji podczas wyścigu!

COMMENTS

DISQUS: 0