Cyklokarpaty w Wojniczu za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

Cyklokarpaty w Wojniczu za nami

Interwałowa trasa ze sporymi jak na te tereny przewyższeniami z roku na rok przyciąga coraz większą ilość zawodników, którzy mają możliwość muśnięcia prawdziwego MTB i rozgrzewki przed dalszą częścią sezonu. Tym razem słońce rozgrzewało wszystkich od samego rana, zaskakując intensywną burzą w połowie dnia. Zachęceni świetną trasą i niebieskim niebem, na starcie pojawiło się aż 600 zawodników w tym 51 kobiet, pobijając tym samym rekord startujących w sezonie 2017.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (30 km), Mega (52 km) i Giga (74 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Karol Czosnyka (Movimento UKS PG Wojnicz) z czasem 1h 13min. Zaledwie sekundę później metę przekroczył Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń). Trzeci na mecie pojawił się Grzegorz Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) z czasem 1h 15min. Wśród kobiet zwyciężyła Beata Banasiewicz, wyprzedzając rywalki aż o 13min i kończąc wyścig z czasem 1h 20min. Zaraz po niej na podium stanęły Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok) z czasem 1h 33min oraz Julia Nowik (Żbik Komańcza) z czasem 1h 37min. Na dystansie Mega najlepszy okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 2h 7min. Zaledwie dwie minuty po nim metę przekroczył Lary Zębatka (laryzębatka.com), natomiast ułamek sekundy później pojawił się Sławomir Dziwisz. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Golonka (KSPO brakeparts.pl), która wyprzedziła rywalki o 5 min i ukończyła wyścig z czasem 2h 37min. Po niej na metę wjechały Kamila Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) z czasem 2h 43min oraz Anna Prokop (TTC MPEC Tarnów) z czasem 2h 52min.

Na dystansie Giga zwyciężył Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 3h 16 min. Zaledwie ułamek sekundy po nim na metę wjechał Mateusz Rejch (SST Lubcza), Trzeci metę przekroczył Jakub Tomski (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 3h 28min. Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których osiągnęły świetne wyniki. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim uczestnikom urozmaiconą trasę, dużo adrenaliny i ułamek prawdziwego MTB, zachęcając tym samym do kolejnych startów w ich cyklu maratonów. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był w postaci pysznych pierogów, uwielbianych przez wszystkich zawodników.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących. Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w pobliżu miasteczka zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki, nie bojąc się złych warunków pogodowych i deszczu lejącego się z nieba. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i dyplom.

Już 29 lipca Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, który tym razem odbędzie się w Koninkach. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/koninki/.

COMMENTS

DISQUS: 0