Pierwszy po 14 latach medal zawodnika polskiej drużyny kolarskiej w wyścigu Pucharu Świata

HomeINFORMACJE PRASOWE

Pierwszy po 14 latach medal zawodnika polskiej drużyny kolarskiej w wyścigu Pucharu Świata

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W ubiegłą niedzielę (9 czerwca br.) na trasie olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego – cross country – reprezentujący JBG-2 Professional MTB Team Anton Sintsov wywalczył 3. miejsce w wyścigu Pucharu Świata. Jest to drugi w historii medal wyścigu Pucharu Świata mężczyzn zdobyty przez zawodnika polskiej drużyny kolarstwa górskiego. Do tej pory trofeum w zawodach tej rangi zdobył jedynie Marek Galiński w 2003 roku. W Szwajcarskich Alpach zmagali się najlepsi zawodnicy świata. Po 7 okrążeniach najszybsi byli Nino Schurter (SCOTT-SRAM MTB RACING TEAM), Jaroslav Kulhavy (SPECIALIZED RACING) i Anton Sintsov (JBG – 2 PROFESSIONAL MTB TEAM).

Wyścig w Lenzerheide był wyjątkowo zacięty i emocjonujący. Dodatkowe trudności na już urozmaiconej trasie zapewnił deszcz. Niezbędny był bardzo dynamiczny start i doskonała koncentracja przez cały wyścig. Anton Sintsov startując z trzeciej linii do czołówki dołączył na czwartej rundzie.

„Tuż przez wjazdem na kolejną sekcję poczułem się bardzo dobrze i bez większego namysłu zaatakowałem Nino Schurter i Maxime Marotte. Zostałem liderem wyścigu. Byłem tym bardzo podekscytowany i na technicznym odcinku popełniłem dużo błędów, pośliznąłem się lekko na jednym z zakrętów, przez co straciłem kilka bezcennych sekund, a następnie sił na odrobienie tej straty” – tłumaczy Anton Sintsov.

18, Sintsov, Anton, JBG-2 Professional, , RUS

Przy tak silnej konkurencji i niewielkich różnicach czasowych między kolejnymi zawodnikami każdy element może okazać się rozstrzygający. Na trasie Pucharu Świata w Lenzerheide walka o najwyższe lokaty przesunęła się na ostatnie okrążenie.

„Dla mnie najważniejszym fragmentem wyścigu była końcowa walka o trzecie miejsce. Udało mi się odzyskać energię i koncentrację. Być może właśnie dzięki ogromnej motywacji wywalczyłem miejsce na podium. To nie było łatwe. Jestem bardzo szczęśliwy, ale i bardzo zmęczony po tym starciu” – podsumowuje Anton Sintsov.

Doskonały wynik reprezentanta JBG-2 Professional MTB Team jest potwierdzeniem jego bardzo dobrej formy sportowej. Anton w 2016 roku wywalczył 12. miejsce w Igrzyskach Olimpijskich, a dzięki wysokim lokatom w międzynarodowych wyścigach w bieżącym roku, jest obecnie 9. zawodnikiem rankingu UCI.

„Jestem teraz w bardzo dobrej formie i chcę tą falę kontynuować. W końcu ciężka praca popłaca. Dziękuję mojemu teamowi JBG-2 za wiarę we mnie i wsparcie” – dodaje Anton Sintsov.

22, Kulhavy, Jaroslav, Specialized Racing, , CZE
1, Schurter, Nino, Scott-SRAM, , SUI
18, Sintsov, Anton, JBG-2 Professional, , RUS
2, Valero Serrano, David, MMR Factory, , ESP

Oficjalna relacja video z wyścigu:

Powtórka pełnej relacji Red Bull TVtv: https://www.redbull.tv/live/AP-1Q75QETAD1W11/segment/AP-1Q6WG1K9W1W11/men-s-xco-finals
Wyniki XCO elity mężczyzn – link.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0