Drugi etat Dawida Godźka

HomeINFORMACJE PRASOWE

Drugi etat Dawida Godźka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Domeną życia profesjonalnego sportowca jest koncentracja na treningu, podnoszeniu formy i startu w zawodach. Wydaje się, że w kalendarzu nie ma miejsca na zaplanowanie swojej przyszłości po zakończeniu kariery sportowej. Przedsiębiorczą postawą może imponować 22-letni Dawid Godziek, najbardziej utytułowany polski zawodnik BMX, który założył własną firmę zajmującą się wynajmem maszyn budowlanych i ogrodniczych.

Dawid, młodszy z rowerowych braci Godziek, na rowerze jeździ od 12. roku życia, a na bmx-a przesiadł się 7 lat temu. Utalentowany zawodnik szybko zaczął sięgać szczytów w swojej dyscyplinie. Jako 19-latek zdobył podwójne Mistrzostwo Polski, zajmował również czołowe lokaty w zawodach na całym świecie. Obecnie Dawid znajduje się w ścisłej światowej czołówce – był jedynym Europejczykiem, który zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Nitro World Games w USA (gdzie zajął 7. miejsce), w połowie lipca jako pierwszy w historii Polak wystartuje w igrzyskach sportów ekstremalnych – kultowych X Games.

Zarobione „na rowerze” pieniądze postanowił zainwestować i założył własną firmę zajmującą się wynajmem maszyn budowlanych i ogrodniczych. Dawid wpadł na ten pomysł, gdy podczas budowy treningowego toru we własnym ogródku zakupił pierwszą ładowarkę. Sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy rodzinnego Suszca często dopytywali o maszynę i możliwość wypożyczenia, a młody bmx-owiec dostrzegł popyt i zaczął ją wynajmować. W tym momencie jest w posiadaniu mini-koparek, walców, zagęszczarek, betoniarki, młotów udarowych, glebogryzarki i wielu innych, a telefon z zapytaniami przysłowiowo się „urywa”.

„Jestem z Suszca na Śląsku, tu większość ludzi pracuje w kopalni. Pomimo uczęszczania do szkoły górniczej, równolegle rozwijałem swoją karierę rowerową. Zdecydowałem, że pójdę tą inną, sportową drogą. Mam jednak świadomość, że z roweru będę mógł się utrzymywać do pewnego momentu. Dzięki pasji do samochodów zabytkowych, na początku wynajmowałem je jako auta ślubne. Później zainwestowałem w maszyny budowlane. Zainteresowanie jest duże, dlatego teraz skupiam się na poszerzaniu swojej oferty” – opowiada Dawid Godziek.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0