Zapowiedź Otwartych Mistrzostw Małopolski – maraton MTB w Łopusznej

HomeINFORMACJE PRASOWE

Zapowiedź Otwartych Mistrzostw Małopolski – maraton MTB w Łopusznej

Klasyfikacja Mistrzostw zostanie przeprowadzona na dystansach ½ Pro (48 km) i Pro (67 km) w kategorii Open z podziałem na płeć. Na obu dystansach kolarzom przyjdzie zmierzyć się z majestatycznym i zaliczanym do Korony Gór Polski Turbaczem (1 310 m n.p.m.). Zaliczą przy tym bardzo wymagający, liczący kilka kilometrów podjazd od Obidowej. Poprowadzi on „Szlakiem Olimpijczyków”, nazwanym tak na cześć m.in. Justyny Kowalczyk. To właśnie na tej trasie szykowała ona formę przed swoimi największymi sukcesami. Dodatkowo, trzeba przygotować się na sięgające kilkanaście procenty zjazdy, śliskie kamienie oraz wyczerpujące wspinaczki. Uwaga, dystans Pro będzie musiał zdobywać gorczański szczyt aż dwukrotnie. Start obu dystansów o 11.30 spod Szkoły Podstawowej w Łopusznej w gminie Nowy Targ.

Dekoracja Mistrzostw Małopolski odbędzie się w ww. kategorii do trzeciego miejsca. Wcześniej, bo 1 lipca w Waksmundzie odbędzie się pierwsza część Gorce Champion MTB, czyli czasówka na Turbacz. To 12-kilometrowa trasa, niemal w całości pnącą się w górę i wymagającą od zawodników dużej wytrzymałości i siły w nogach.

Współorganizatorami Otwartych Mistrzostw Małopolski jest Małopolski Związek Kolarski oraz gmina Nowy Targ, będąca zarazem gospodarzem całej, dwudniowej imprezy. Zapisy na stronie http://www.gorce.zamanagroup.pl/ oraz w dniu maratonu w Biurze Zawodów.

COMMENTS

DISQUS: 0