Słodko gorzki smak mistrzostw świata dla CST MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWE

Słodko gorzki smak mistrzostw świata dla CST MTB Team

Niestety, ale nie tak to miało wyglądać… Na starcie byłem ustawiony na samym końcu i sporo sił musiałem stracić, żeby przebić się do przodu. Kiedy się to udało, przede mną była mała kolizja i znowu jechałem z tyłu. Pierwszą połowę dystansu walczyłem z samym sobą, nie mogąc „zacząć wyścigu” – relacjonuje Darek. – Dopiero w drugiej połowie zacząłem odrabiać straty i z ok. 70-80 miejsca przesuwałem się do przodu. Doszedłem do ok. 40 pozycji i przy dużej prędkości zaliczyłem groźnie wyglądający upadek. Reprezentant Niemiec stracił kontrolę nad rowerem, a ja walcząc na całego o jak najwyższą lokatę, jechałem zaraz za nim i stało się. Trochę czasu zajęło mi pozbieranie się do kupy i prowizoryczna naprawa roweru. Mocno poobijany i z uszkodzonym butem chciałem już tylko dojechać do mety – dodaje rozczarowany zawodnik.

Humory w teamie poprawił wszystkim Karol Kucięba, który wziął udział w maratonie towarzyszącym mistrzostwom, zajmując rewelacyjne 11. miejsce w open i 6. w swojej kategorii. To pozwoliło jechać do kraju w nieco lepszym nastroju. W minioną niedzielę odbył się również kolejny wyścig z cyklu Bike Atelier Maraton. Tym razem impreza miała miejsce w Olkuszu. Świetny występ zanotował Michał Kucewicz, który po pasjonującym finiszu zajął 2. miejsce w open tuż za Tomaszem Dygaczem, jednocześnie wygrywając kategorię M30. Szkoda, że zabrakło kilku mocnych zawodników, przez co tempo nie było za szybkie. Od 35 km jechałem już tylko z Tomkiem, ale na finiszu zabrakło trochę do zwycięstwa. Z wyniku jestem jednak bardzo zadowolony – mówi Michał.

Teraz przed CST MTB TEAM kolejny maraton z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krokowej 1 lipca. Nie składamy broni, więc przygotowania już trwają. Do zobaczenia na kolarskim szlaku.

COMMENTS

DISQUS: 0