Polar M460 – nowy komputer do monitoringu treningu kolarskiego

HomeINFORMACJE PRASOWE

Polar M460 – nowy komputer do monitoringu treningu kolarskiego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Na rynku właśnie pojawił się Polar M460 – nowy komputer rowerowy z GPS-em, kompatybilny z zaawansowanymi systemami pomiaru mocy, oferujący funkcje Polar Smart Coaching oraz  segmenty Strava Live.

Polar, pionier technologii dla sportowców i lider w produkcji urządzeń do pomiaru tętna wprowadza na rynek nowy komputer rowerowy. Polar M460 posiada wbudowany GPS, obsługuje funkcje segmentów Strava Live, Polar Smart Coaching oraz opcjonalnie wyświetla zaawansowane parametry związane z pomiarem mocy. Te właśnie cechy czynią go idealnym narzędziem treningowym dla wszystkich kolarzy, dążących do osiągnięcia swoich sportowych celów. Polar M460 jest już dostępny na rynku w wersji z nadajnikiem na klatkę piersiową w cenie 969 zł. W pakiecie użytkownicy otrzymują dwumiesięczne członkostwo Strava Premium.

„Doświadczenie firmy Polar we współpracy z zawodowymi sportowcami i trenerami pomaga nam rozwijać niezbędne technologie tak, aby Polar M460 był niezawodnym narzędziem dla sportowców podczas ich treningów”, mówi Marco Suvilaakso, Dyrektor Strategiczny Polar. „Produkty rowerowe marki Polar stały się ważnym narzędziem dla zaangażowanych kolarzy, którzy są prawdziwymi pasjonatami swoich treningów i pragną osiągać swoje sportowe cele”.

Wszechstronny model Polar M460 posiada niezawodny, zintegrowany GPS oraz inklinometr działający na podstawie barometru. Jest ponadto kompatybilny z wieloma miernikami mocy zewnętrznych firm oraz oferuje zaawansowane wskaźniki związane z pomiarem mocy, takie jak Training Peaks’ Normalized Power®, Intensity Factor® i Training Stress Score®. To sprawia, że trening może być jeszcze bardziej efektywny. Ponadto Polar M460 umożliwia kolarzom pozostawać w ciągłym kontakcie z innymi: informuje ich o połączeniach przychodzących, wiadomościach, wydarzeniach z kalendarza i powiadomieniach z mediów społecznościowych, a także wyświetla informacje o segmentach Strava. Kolarze mogą w trakcie treningów porównywać swoje wyniki z najlepszymi czasami, co ułatwia im osiąganie lepszych rezultatów i bicie rekordów, jednocześnie przynosząc wiele emocji podczas każdego treningu. Dodatkowe zalety Polar M460 to wodoodporność (IPX7), czas działania akumulatora, który wynosi do 16 godzin treningu oraz przednia lampka LED.

Po połączeniu komputera rowerowego z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H10, sportowcy mogą korzystać z najnowszej technologii pomiaru tętna, zaprojektowanej i przetestowanej pod kątem najwyższej dokładności, otrzymują także dostęp do funkcji Smart Coaching. Funkcje te obejmują m.in.:

  • Fitness Test – pozwala ocenić aktualną wydolność tlenową oraz monitorować postępy w czasie;
  • Obciążenie treningowe – informuje o wpływie treningu na organizm oraz o czasie regeneracji po wykonanym treningu;
  • Stan regeneracji – sumuje obciążenia treningowe i ocenia aktualny stan organizmu, pomaga uniknąć przetrenowania lub niedotrenowania;
  • Test ortostatyczny – w ciągu 5 minut określa aktualny stan organizmu, wskazuje, jak reaguje on na trening oraz inne czynniki, takie jak stres lub przeziębienie.

„Wybierając komputer rowerowy Polar M460, dostajemy produkt kompletny”, mówi Mariusz Cukierski, pracownik firmy Sport Konsulting, czynnie uprawiający kolarstwo szosowe od ponad 10 lat. „Daje on możliwość dokładnego planowania i przeprowadzania treningu opartego na tętnie. Nie da się prowadzić efektywnego treningu w oparciu o Waty, nie słuchając swojego organizmu. Korzystając z danych oferowanych przez Polar M460, możemy skutecznie zrealizować wszystkie założenia treningowe i przenieść swój trening na inny sportowy poziom. Dodatkowo wykorzystanie segmentów Strava przenosi nas w świat wirtualnej rzeczywistości, która pozwala na każdym treningu poczuć smak prawdziwej wyścigowej rywalizacji.  Może to stanowić doskonałą odskocznię od codziennego treningowego reżimu.”

Polar M460 jest dostępny w wersji z nadajnikiem na klatkę piersiową w cenie 969 zł. Aby dowiedzieć się więcej o Polar, odwiedź stronę www.polar.com.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0