Zła passa zawodników CST MTB Team przełamana

Zapowiedź Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim 2018 – Lenzerheide, Szwajcaria
Harmonogram startów Reprezentacji Polski podczas MŚ XCO 2017
Mistrzostwa Polski XCO “bez dubla”
Za drużyną CST 7R MTB Team pierwsze starty sezonu 2019

Powyższe starty trzeba traktować jako solidny trening, ale zawsze wynik idzie w świat, zatem nikt nie zamierzał odpuszczać. „Trening” Darka i Karola udał się w pełni, bowiem nasi zawodnicy zajęli dwa miejsca na podium. Zwyciężył Darek, a trzecie miejsce przypadło Karolowi. Natomiast Michał dojechał w Psarach w pierwszej grupie, zajmując ostatecznie 32. miejsce w kategorii open i 21. w kategorii M30.

Dobre i bardzo dobre lokaty zajęli również zawodnicy zespołu Hurom Sławno Kellys Team, którzy startowali w Pucharze Czech MTB UCI C1 w Bedrichovie. Trzeba dodać, że od pewnego czasu drużyna aktualnych drużynowych mistrzów Polski w kolarstwie górskim trenuje i startuje wyłącznie na oponach CST. Ze względu na wysoką kategorię, wyścig w Bedrichovie był mocno obsadzony. Pomimo tego, niesamowita Agnieszka Szpocińska wygrała rywalizację juniorek, a pozostali członkowie grupy zanotowali w swoich kategoriach następujące wyniki: Marcin Budziński był 13., Tomasz Budziński 14., Arkadiusz Wach 16. Z drużyną do Czech nie pojechała Marta Turoboś, która intensywnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej. Po mocnym weekendowym przetarciu w drugą część sezonu wchodzimy pełni optymizmu.