Relacja z finału Decathlon MTB Pomerania Maraton 2017 we Władysławowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Relacja z finału Decathlon MTB Pomerania Maraton 2017 we Władysławowie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Pomimo silnego wiatru i deszczu, okazji do świętowania długiego weekendu i towarzyszących mu wyjazdów, na starcie stawiło się równo 200 uczestników startujących na dystansie głównym i 40 młodych adeptów, ścigających się w ramach MTB Pomerania Junior. Pomimo, że teren gminy Władysławowo nie należy do mocno górzystych, charakterystycznych dla obszarów poprzednich dwóch edycji, organizatorowi udało się przygotować bardzo ciekawy odcinek trasy. Wspólnie z Klif MTB Team, który zaproponował organizację maratonu MTB na najdalej wysuniętym na północ odcinku kraju, dla miłośników kolarstwa przygotowano wielką rowerową fetę.

Advertisement

Najwięcej uczestników zmierzyło się z 29-kilometrowym dystansem Speed, który zwyciężyła wśród Pań Natalia Zacharek, a wśród reprezentant TA KO Team Damian Ciba. Na dystansie Mega, który wymagał pokonania dwóch pętli i dwukrotnym zmaganiu się z wieloma technicznymi sekcjami XC. wśród Pań wygrała po raz trzeci Agnieszka Patoka z EDF Trek Gdynia wyprzedzając Kasię Kuczorska z VO2max MTB Team oraz Monikę Kulling z miejscowego MTB Klif. Natomiast wśród Panów reprezentanci EDF Trek Gdynia Michał Przybytek oraz Łukasz Derheld walczyli do ostatniej kreski, a lepszym sprinterem okazał się Łukasz Derheld. Na trzecim miejscu z niewielką stratą dojechał Michał Różanski z Trigar MTB Team.

Dystans Ultra, wymagający najwięcej odwagi, motywacji i siły w nogach zwyciężyli odpowiednio wśród Pań Monika Wasilewska dla której był to debiut na tak długim dystansie. Wśród Panów zwyciężył Przemek Blokus z TA KO Team nie dał szans Danielowi Majkowskiemu (FTI Racing Team) i uciekł mu na ostatnich metrach, na 3 miejscu dojechał Robert Ciechacki (Team.Ase.com.pl). Dodatkową klasyfikacją na trzeciej finałowej edycji nowego cyklu imprez była klasyfikacja pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pucku – klasyfikacja Mistrzostw Powiatu Puckiego w MTB, którą zwyciężył zaledwie 16-letni Filip Potrykus z Klif MTB Team, a wśród Pań Monika Kulling.

Finałową fetę swoją obecnością uświetnił tym razem nie tylko sponsor główny wydarzenia Decathlon Rumia, który przygotował wyjątkowe nagrody dla uczestników, ale również sklep z odżywkami dla sportowców wwa24.eu, Centrum Infiniti Gdańsk, które poprowadziło peleton dystansu Mega i Ultra, a także sklep z odzieżą kolarską Garda Design, dystrybutor naturalnych soków owocowych Healthy People i tak jak w przypadku poprzednich edycji, foodtruck 3miejski folklor i catering dietetyczny od Dream Body. Takie atrakcje towarzyszyły dekoracji klasyfikacji generalnej całego wyścigu, w którym łącznie wzięło udział prawie tysiąc zawodników. Mając na uwadze fakt, że edycja MTB Pomerania Maraton w tym roku zadebiutowała na pomorskiej scenie MTB, taki wynik można uznać za naprawdę imponujący. Imponujące były również nagrody przygotowane przez Decathlon Rumia, sponsora klasyfikacji generalnej, które otrzymali odpowiednio: na dystansie Speed, gdzie wyłoniono najlepszą piętnastkę wśród mężczyzn miejsce na podium zajmowali odpowiednio Patryk Mróz z Tczewski Klub Rowerowy, Andrzej Rekowski z MLKS Baszta Bytów oraz wspomniany wcześniej 16 letni Filip Potrykus z MTB Klif Chłapowo
Wśród Pań zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została Natalia Zacharek, na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Romanowska z Norda Active Team, a trzecie miejsce przypadło Kasi Gorazdowskiej z MTB Klif Chłapowo. Na dystansie Mega wśród Pań najlepsze okazały się Agnieszka Patoka z EDF Trek Gdynia oraz Justyna Nowaczyk i Katarzyna Kuczorska (obie z VO2max MTB Team) ,a wśród Panów po fascynującej pogoni w ostatnim wyścigu i odrobieniu ponad 2 minut w klasyfikacji zwyciężył Michał Przybytek z EDF Trek Gdynia, który o 18 sekund wyprzedził Michała Różańskiego z Trigar MTB Team. Na trzecim miejscu uplasował się bardzo równo jeżdżący Jacek Rogowski z KSR Kościerzyna.

Na królewskim dystansie Ultra 3 wyścigi w czasie poniżej 10 godzin pokonali tylko dwaj Panowie, którzy mieli łącznie do przejechania 249 km po górzystych kaszubskich terenach. Najlepszym z nich został Daniel Majkowski z FTI Racing Team, który wyprzedził Przemka Blokusa z TAKO Team oraz Roberta Ciechackiego, który nieznacznie przekroczył granicę 10 godzin.

W czasie całego wyścigu i wszystkich trzech edycji, na zawodach stawiło się ponad 80 grup kolarskich, a wśród zawodników poza zdecydowaną większością z obszaru Pomorza, można było spotkać również pasjonatów mtb z okolic Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Śląska, a nawet z Kaliningradu, Stanów Zjednoczonych czy Danii. Szczegółowe wyniki trzeciej edycji, jak również klasyfikacji generalnej są już dostępne na stronie organizatora www.mtbpomerania.pl Na kolejne imprezy z tej serii będziemy musieli jednak poczekać do kolejnego roku, ale już dziś wiadomo, że będzie warto.

Organizatorzy przyznają, że tegoroczne ściganie, było dla nich dawką ogromnego doświadczenia, ciężkiej pracy ale przede wszystkim ogromnej satysfakcji. Ekipa organizatora składa się z grupy przyjaciół i rodziny, która wspólnymi siłami, z pomocą sponsora głównego Decathlon Rumia, namieszała na pomorskiej arenie kolarstwa górskiego, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tym samym będziemy oczekiwali na kolejne efekty prac i kolejne niezapomniane trasy w przyszłorocznej edycji.

Podsumowując warto wskazać, że dotychczasowe imprezy były organizowane odpowiednio – 8 kwietnia w Luzinie we współpracy z Gminą Luzino i Pomorskim Zrzeszeniem LZS, 20 maja w Kolbudach we współpracy z Gminą Kolbudy. Do udziału w organizacji ostatniej finałowej imprezy przystąpiła z kolei Gmina Władysławowo, Centrum Promocji Kultury i Sportu we Władysławowie a także miejscowy klub – Klif MTB Team. Dzięki temu mieszkańcy Pomorza i innych zakątków kraju mieli okazję poznać malownicze, choć wymagające i jednocześnie bardzo satysfakcjonujące krajobrazy i warunki naturalne tych miejscowości.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0