Świetna wiosna Cykloklasy Merida

HomeINFORMACJE PRASOWE

Świetna wiosna Cykloklasy Merida

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zawodniczki Cykloklasy Merida rozkręcają się z każdym wyścigiem. Młode adeptki kolarstwa z Rydułtów mają za sobą bardzo udaną wiosnę, która wynagrodziła trudy przygotowań. – Początek sezonu był bardzo wymagający za sprawą często niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zajęcia w terenie i na szosie uzupełnialiśmy zajęciami w naszej salce treningowej i śmiało można powiedzieć, że dziewczęta „zarolkowały” się w kwietniu i na początku maja – uśmiecha się Dariusz Skupień, trener i wychowawca Cykloklasy Merida, pierwszych w Polsce klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej. – Nasze wychowanki systematycznie pracowały na treningach, ciągle podnosząc swoje umiejętności – dodaje. Stałe postępy dziewczyn w kolarskim rzemiośle są widoczne zarówno w wyścigach na szosie, jak i w terenie. Pierwszym ważnym celem Cykloklasy Merida tej wiosny były mistrzostwa Śląska szkółek kolarskich w crossie rowerowym. Dziewczyny z Rydułtów przywiozły z nich aż dziewięć medali w różnych kategoriach i zajęły wszystkie miejsca na podium wśród dziewczyn z roczników 2004 (1. Martyna Papierok, 2. Roksana Milczarek, 3. Paulina Landsfoit) oraz 2006 (1. Emilia Grabowska, 2. Larysa Kolańczyk, 3. Wiktoria Sobczyk). Już dzień po tych mistrzostwach odbyły się kolejne. Tym razem Cykloklasa Merida zaprezentowała się z dobrej strony na szosie w mistrzostwach Śląska szkółek kolarskich w jeździe parami na czas, zdobywając aż 7 medali. Złoto wśród żaczek wywalczyły reprezentantki pionierskich klas, para Emilia Grabowska-Larysa Kolańczyk, ich koleżanka Sara Bobrowska była najlepsza w jeździe indywidualnej na czas wśród dziewczyn z rocznika 2007 i młodszych.

Advertisement

Fala sukcesów nad morzem

Popis swoich umiejętności Cykloklasa Merida dała na początku czerwca podczas serii wyścigów Pucharu Polski rozgrywanych nad morzem. Pierwszym z nich było ogólnopolskie kryterium uliczne w Darłowie. Wśród dziewczyn z rocznika 2004 zawodniczki Meridy zajęły wszystkie miejsca na podium (1. Martyna Papierok, 2. Łucja Szramowska, 3. Paulina Landsfoit) i aż sześć miejsc w pierwszej „10”. W grupie 2005-2006 na 3. pozycji uplasowała się Weronika Mazurek z Rydułtów. Następnego dnia zawodniczki Cykloklasy Merida potwierdziły wysoką formę w nadmorskich Wiciach, gdzie rozgrywana była jazda indywidualna na czas zaliczana do Pucharu Polski. Ponownie zajęły one wszystkie stopnie podium w kategorii 2004 (1. Łucja Szramowska, 2. Martyna Papierok, 3. Paulina Landsfoit), po raz kolejny aż sześć miejsc w pierwszej „10” przypadło w tej kategorii dziewczynom z Rydułtów. Ich młodsza koleżanka Weronika Mazurek wykręciła w Wiciach najlepszy czas wśród dziewczyn z rocznika 2005. Zwieńczeniem udanego wypadu nad morze był dla Cykloklasy Merida wyścig ze startu wspólnego wchodzący w skład Pucharu Polski, rozgrywany na dystansie 10 km. 4 czerwca w Jarosławcu znów całe podium rocznika 2004 należało dla dziewczyn z Rydułtów (1. Paulina Landsfoit, 2. Łucja Szramowska, 3. Martyna Papierok), znów zajęły one sześć miejsc w pierwszej „10”. Wśród dziewczyn z rocznika 2005 zwyciężyła Weronika Mazurek.

Radość z jazdy ponad wszystko

– Założone cele zostały zrealizowane. W dobrym stylu zdobyliśmy medale, a co najważniejsze dziewczęta są zadowolone ze swojej jazdy – podkreśla ich trener. – Poziom wśród dziewczyn jest bardzo wyrównany i każda z nich jest odpowiednio przygotowana do walki o najwyższe laury. Przykładem może być Puchar Polski nad morzem. W grupie dziewcząt 2004 w kolejne trzy dni zawodniczki Cykloklasy Merida zajmowały całe podium, jednak każdego dnia zwyciężała inna z naszych zawodniczek – cieszy się Dariusz Skupień. Ostatnimi sukcesami jego podopiecznych były szosowe mistrzostwa Śląska. 10 czerwca w Koziegłowach w jeździe indywidualnej na czas srebrny medal wśród żaczek wywalczyła Weronika Mazurek, a wiele jej koleżanek zameldowało się w ścisłej czołówce. Taki sam medal Weronika Mazurek zdobyła następnego dnia podczas wyścigu ze startu wspólnego. Także i tym razem jej koleżanki z Cykloklasy Merida finiszowały na czołowych pozycjach. Nie spoczywają one na laurach i już teraz myślą o kolejnych wyzwaniach. – Obecnie przygotowujemy się do startu w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich w Raszkowie. W dniach 24-25 czerwca wystartujemy w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Na początku wakacji czekają nas zgrupowania, podczas których odpoczniemy od szkolnych trudów i przygotujemy się do drugiej części sezonu – wyjaśnia Dariusz Skupień. Jej ważnym punktem będzie Nutella Mini Tour de Pologne. Choć można się spodziewać, że dziewczyny z Rydułtów powalczą w małym Tour de Pologne o czołowe pozycje, to nie one są najważniejsze dla twórców kolarskich klas. – Nasz główny cel to promocja zdrowego stylu życia przez rozwijanie zainteresowań z zakresu jazdy na rowerze i rozwoju motorycznego w złotym wieku dziecka – zaznacza Dariusz Skupień. – Priorytetem jest dla nas radość z jazdy na rowerze.

Najważniejsze wyniki Cykloklasy Merida – wiosna 2017

Mistrzostwa Śląska szkółek kolarskich w crossie rowerowym – Rydułtowy, 27.05
Rocznik 2004
1. Martyna Papierok
2. Roksana Milczarek
3. Paulina Landsfoit
4. Marta Matys

Rocznik 2005
3. Kamila Pietroniec
4. Alicja Koczy

Rocznik 2006
1. Emilia Grabowska
2. Larysa Kolańczyk
3. Wiktoria Sobczyk
4. Anna Wachełka
5. Maja Gutmańska
6. Natalia Suponik

Rocznik 2007 i młodsze
2. Maja Sacharczuk
3. Sara Bobrowska

Mistrzostwa Śląska szkółek kolarskich w jeździe parami na czas, Rydułtowy, 28.05
Młodziczki
2. Martyna Papierok – Łucja Szramowska
3. Paulina Landsfoit – Roksana Milczarek
6. Marta Matys
Żaczki
1. Emilia Grabowska – Larysa Kolańczyk
2. Anna Wachełka – Justyna Nieszczesny
3. Kamila Pietroniec
4. Natalia Suponik – Julia Nosiadek
Jazda indywidualna, rocznik 2007 i młodsze
1. Sara Bobrowska
2. Maja Sacharczuk

Ogólnopolskie kryterium liczne, Puchar Polski, Darłowo, 2.06
Rocznik 2004
1. Martyna Papierok
2. Łucja Szramowska
3. Paulina Landsfoit
4. Roksana Milczarek
6. Magdalena Cop
8. Marta Matys
Roczniki 2005-2006
3. Weronika Mazurek
7. Alicja Kocz

Jazda indywidualna na czas, Puchar Polski, Wicie, 3.06
Rocznik 2004
1. Łucja Szramowska
2. Martyna Papierok
3. Paulina Landsfoit
5. Roksana Milczarek
6. Magdalena Cop
8. Marta Matys

Rocznik 2005
1. Weronika Mazurek
5. Alicja Koczy

Wyścig ze startu wspólnego, Puchar Polski, Jarosławiec, 4.06
Rocznik 2004
1. Paulina Landsfoit
2. Łucja Szramowska
3. Martyna Papierok
4. Magdalena Cop
6. Roksana Milczarek
7. Marta Matys

Rocznik 2005
1. Weronika Mazurek
4. Alicja Koczy

Mistrzostwa Śląska w jeździe indywidualnej na czas, Koziegłowy, 10.06
Młodziczki
4. Łucja Szramowska
5. Paulina Landsfoit
6. Martyna Papierok
9. Magdalena Cop
10. Roksana Milczarek
12. Marta Matys

Żaczki
2. Weronika Mazurek
4. Emilia Staniek
5. Larysa Kolańczyk
6. Marta Chwoła
7. Alicja Koczy
8. Maja Gutmańska
9. Anna Wachełka
10. Justyna Nieszczesny
11. Emilia Grabowska
12. Julia Marcinek

Mistrzostwa Śląska w wyścigu ze startu wspólnego, Pińczyce, 11.06
Młodziczki
4. Martyna Papierok
5. Łucja Szramowska
6. Paulina Landsfoit
9. Roksana Milczarek
12. Magdalena Cop
Żaczki
2.Weronika Mazurek
4. Alicja Koczy
5. Emilia Staniek
9. Larysa Kolańczyk
11. Julia Marcinek
12. Emilia Grabowska

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0