V eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

V eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

Był to intensywny wyścig, przechodzący częściowo po szlaku Green Velo. Zawodnicy zmierzyli się z trasą interwałową po wspomnianych wyżej sadach, gdzie najwyższe przewyższenie na trasie Giga wynosiło 520 m. Pomimo żaru lejącego się z nieba i prognozowanych burz, maraton w Samborcu miał rekordową frekwencję. Na starcie pojawiło się 544 uczestników w tym 61 kobiet, z czego ogromne brawa należą się Ewie Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team), która jako jedyna zdecydowała się na start na dystansie Giga, kończąc go z czasem 2h 43min.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (33 km), Mega (48 km) i Giga (66 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 12min. Zaledwie sekundę po nim metę przekroczył Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), natomiast trzeci pojawił się Jarek Luty (LutyTeam Lubień) z czasem 1h 13min. Wśród kobiet zwyciężyła Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok), kończąc wyścig z czasem 1h 33min. Zaraz po niej na podium stanęły Iwona Piwowar (Baran Cycling Team) z czasem 1h 35min oraz Natalia Kmak (Truck Partner Zettransport Nowy Sącz) z czasem 1h 36min.

Na dystansie Mega najkepszy okazał się Sebastian Pakulski (Gomola Trans Airco) z czasem 1h 41min. Zaledwie sekundę po nim metę przekroczył Grzegorz Grzywa ( 72D OSHEE WINDSPORT TEAM), natomiast trzeci pojawił się Kamil Pomarański (CYCLO TRENER TEAM), któremu do zwycięzcy zabrakło zaledwie dwóch sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Ulman (KSPO brakeparts.pl), która jako jedyna nie przekroczyła dwóch godzin i ukończyła wyścig z czasem 1h 54min. Po niej na metę wjechały Kamila Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) z czasem 2h 3min oraz Monika Skowyra (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 2h 5min.

Na dystansie Giga zwyciężył Bartosz Drozd (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) kończąc wyścig z czasem 2h 14min. Zaledwie ułamek sekundy po nim metę przekroczył Mateusz Rejch (SST Lubcza). Trzeci pojawił się Tomasz Leśniak (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów), któremu do zwycięzcy zabrakło 1,5 sekundy. Wśród kobiet, jako jedyna na tym dystansie, była wspomniana wyżej Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team).

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby dla każdego startującego było to niezapomniane wydarzenie. Każdy zawodnik mógł poprosić o dyplom, drukowany na miejscu w Biurze Zawodów. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był w postaci… pierogów w trzech smakach. Nowością na maratonie w Samborcu była nagroda fair play, wręczona zawodnikowi, który zasłużył na to właśnie miano. Do wygrania był weekendowy pobyt dla dwóch osób w Gościńcu Koćmierzów.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając produktów marki Fenwicks, które tym razem świetnie sprawdziły się do wyczyszczenia sprzętu z kurzu.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miejscu startu maratonu. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o trzech poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i woda OSHEE.

Już 26 czerwca Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, którym tym razem odbędzie się w Brzozowie. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/brzozow/.

COMMENTS

DISQUS: 0