PKN Orlen strategicznym sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego

HomeReprezentacja

PKN Orlen strategicznym sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego

12 czerwca 2017 przejdzie do historii polskiego kolarstwa. Po trudnych latach Polski Związek Kolarski, kiedy mógł liczyć tylko na Dariusza Miłka i CCC za sprawą „Dobrych praktyk sponsoringowych”, którego autorem jest minister Witold Bańka, doczekał się partnera, który zgodnie z umową przynajmniej do Tokio będzie wspierał naszych kolarzy w przygotowaniu do najważniejszych imprez mistrzowskich.

W konferencji wzięli udział Minister Witold Bańka, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek, Wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego Piotr Kosmala, przedstawiciele sponsora czyli PKN Orlen – Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Mirosław Kochalski oraz Dyrektor Marketingu Rafał Pasieka oraz zawodnicy Adrian Tekliński i Maja Włoszczowska.

Witold Bańka:

Jednym z kluczowych elementów jest finansowanie tzw. piramidy szkoleniowej czyli m.in. działający od dwóch lat Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa którego integralnym elementem są szkółki kolarskie. 

Mirosław Kochalski:

PKN Orlen wspiera dziś PKOl, PZLA oraz PZPS i teraz wsparcie kolarstwa to unikalna okazja do połączenia ze sobą profesjonalnej walki o medale, jak i amatorskiego zdrowego stylu życia.

Dariusz Banaszek:

Dziś zaczął się dla nas nowy okres, mamy nowego silnego partnera z którym chcemy wygrać wiele wyścigów, zdobyć wiele medali mistrzostw Europy i Świata oraz olimpijskich.

Rafał Pasieka:

Badania marketingowe, które prowadzimy potwierdzają to co widać na ulicach i ścieżkach. Polacy lubią kibicować, ale równie bardzo lubią aktywnie spędzać czas. Blisko 25% ankietowanych kierowców deklaruje „jazdę na rowerze” jako aktywność pierwszego wyboru. Chcąc wejść w bliską relację z naszymi klientami partnerstwo z PZKol jest dla nas naturalnym wyborem.

Piotr Kosmala:

Tour de Pologne będzie pierwszą dużą imprezą, gdzie będziemy mogli w pełni zaprezentować naszego nowego partnera, firmę PKN Orlen, za pośrednictwem Reprezentacji Polski, która wystartuje w tym wyścigu.

Maja Włoszczowska:

Jeśli chodzi o Tokio nie będę niczego postanawiać. Ale mając tak silnego partnera Polskiego Związku Kolarskiego wiem, że te przygotowania miałabym bardzo komfortowe. Jeśli nie zabraknie zdrowia i motywacji to w Tokio mogę osiągnąć wszystko. […] Kolarstwo sprawia mi cały czas dużo frajdy, więc po co kończyć, a cały czas nie mam złota.

Adrian Tekliński:

Wkroczyliśmy na scenę jako federacja, która dyktuje warunki na świecie. Mając takiego sponsora myślę, że będziemy mogli się rozwinąć, wykorzystamy to dobrze i z Tokio przywieziemy medale. 

Współpraca między PKN Orlen i Polskim Związkiem Kolarskim została zawarta na okres 2017-2020. Szczegóły współpracy nie zostały ujawnione.

COMMENTS

DISQUS: 0