Filip Hasse (Merx Wągrowiec) – Zachodnia Liga MTB, Choszczno

HomeKomentarze

Filip Hasse (Merx Wągrowiec) – Zachodnia Liga MTB, Choszczno

W sobotę 3 czerwca wystartowałem w 5 edycji cyklu imprez Zachodniej Ligi MTB 2017 w Choszcznie. Tym razem organizatorzy, w tym pomysłodawca trasy Jacek Kuzynin z Teamu 2×3 przygotował wyścig po Miejskiej Górze w formule XC.

Do pokonania było 8 rund po ok.2,9km. Trasa, jak sam stwierdził dyrektor ZLMTB Piotr Kopczyński była wymagająca, ale nie przerażająca. Tak też było z mojego punktu widzenia. Było dość szybko, kręto, interwałowo i ciekawie jak na taki miejski lasek. Od początku wyścigu utrzymywałem 2-3 pozycję. Jednak już na pierwszej rundzie popełniłem mały błąd (na prostej drodze mało widoczny korzeń), który mnie zdekoncentrował i spowodował niegroźny upadek na trasie. Lekkie stłuczenie lewego wyrostka barkowego i klatki piersiowej nie stanowiły przeszkody do dalszej kontynuacji jazdy i rywalizacji sportowej. Opanowałem rower i na 5-6 pozycji podążałem za uciekającą czołówką. Sprzyjająca pogoda, doping kibiców rozmieszczonych na całej trasie i moje dobre samopoczucie przyczyniły się do wyjścia na pozycję lidera na drugim okrążeniu. Na kolejnych rundach skupiłem się na ich optymalnym pokonywaniu, tak by uniknąć niepotrzebnych błędów. Utrzymywałem równe, mocne tempo co przyczyniło się do wypracowania 20-30 sekundowej przewagi nad goniącymi mnie zawodnikami. Finalnie wygrałem OPEN i przyjechałem z przewagą 54 sekund nad Piotrem Jarmużewskim z Teamu 2×3.

Chciałem podziękować za wspaniały doping kibicom, zawodnikom za rywalizację oraz organizatorom za bardzo dobrze wyznaczoną i oznakowaną trasę XC w Choszcznie. Również wielkie podziękowania – za wszelką pomoc – należą się drużynie, którą reprezentuję Merx Team Wągrowiec oraz za przygotowanie roweru KROSS B-12 do wyścigu całemu zespołowi Bike UP Paweł Misiarz ze Szczecina.

COMMENTS

DISQUS: 0