Rekordowy Bike Atelier MTB Maraton w Gliwicach

HomeINFORMACJE PRASOWE

Rekordowy Bike Atelier MTB Maraton w Gliwicach

Miłośnicy rowerowej rywalizacji gościli w gliwickim ośrodku Czechowice, gdzie usytuowany był start oraz meta imprezy. Mieli oni do wyboru dwa dystanse – dłuższy PRO o długości 76 kilometrów oraz krótszy HOBBY, w którym do przejechania były 32 kilometry. Znakomita pogoda zachęciła do ścigania rekordową liczbę zawodników, gdyż swoich sił spróbowało blisko 900 osób.

Najszybszym z nich był Dariusz Batek, jeden z czołowych kolarzy górskich w kraju, mający na swoim koncie występy w reprezentacji Polski i medal mistrzostw świata. Jego zwycięstwo było zdecydowane, gdyż wyprzedził triumfatora klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maraton z ubiegłych dwóch lat, Michała Ficka, aż o ponad 4 minuty. Trzeci w kategorii open był Michał Kucewicz. – Jechaliśmy razem do 17.kilometra, ale potem postanowiłem się oderwać od rywali i kontynuować samotną jazdę do mety. Zwycięstwo to cieszy tym bardziej, że udało się je wywalczyć dzień po triumfie w maratonie w Gdańsku. Dwie wygrane, w dwóch bardzo prestiżowych imprezach – każdy weekend mógłby tak wyglądać – mówił po wyścigu Dariusz Batek.

Wśród pań triumfowała Agnieszka Uroda-Hampelska, pokonując Zuzannę Krzystałę i Annę Wajzer. – Założenie było takie, że ma być podium – opowiada – Mój dystans to trasa do 60 kilometrów, więc te 76 kilometrów było wyzwaniem, ale się udało! Walka o zwycięstwo w wyścigu na dystansie HOBBY rozegrała się pomiędzy dwoma kolarzami – Tomaszem Pierwochą i Robertem Skrobolą. Wygrał pierwszy z nich, a podium uzupełnił Andrzej Binkowski.

Trasa była bardzo ciekawa, a tempo jazdy niezwykle wysokie. Udało się „wykręcić” średnią prędkość w okolicach 30km/h – opowiadał Tomasz Pierwocha. – W pierwszej części mieliśmy typowe cross-coutry, czyli dużo krętych i technicznych odcinków. W końcowej fazie było już sporo prostszych fragmentów. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Grzebinoga przed Karoliną Mikołajewską i Sandrą Adamczyk.

Na starcie nie zabrakło mieszkańców Gliwic. Jednym z nich był wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Tour de Pologne i Wyścigu Pokoju, Zbigniew Krzeszowiec. – Moje miasto, mój maraton. Musiałem tu wygrać! Cieszę się bardzo, bo regularnie trenuję po tych ścieżkach, szczególnie w zimie, przygotowując się do sezonu – wyjaśniał Krzeszowiec, najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Na 32-kilometrowym dystansie wystartowali też zawodnicy w kategorii rodzinnej, FAMILY. W jej ramach młodsi uczestnicy jechali w towarzystwie opiekuna. Jako pierwszy z nich na mecie zameldował się Kacper Chojnacki.

Tradycyjnie odbyły się również wyścigi dziecięce, dla tych rozpoczynających przygodę z rowerem. Na specjalnie dopasowanych dystansach, odpowiadających możliwościom i umiejętnościom dzieci (od 200m do 4km), ścigało się ok. 130 maluchów. Łącznie w całym cyklu rozegranych zostanie 8 maratonów na terenie południowej Polski. Za nami już trzy, a kolejny Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się 25 czerwca w Olkuszu. Informacje o trasie oraz rejestracja uczestników dostępne są na www.bikeateliermaraton.pl.

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0