Światowa czołówka MTB ponownie w Jeleniej Górze

HomeINFORMACJE PRASOWE

Światowa czołówka MTB ponownie w Jeleniej Górze

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ranga i atmosfera tych zawodów, ale także trasa i poziom organizacyjny co roku gwarantują silną międzynarodową obsadę, a także obecność polskiej czołówki. Oczywiście największym i najsilniejszym magnesem przyciągającym do Jeleniej Góry zawodników i kibiców jest Maja Włoszczowska, która łączy obowiązki ambasadorki wyścigu, gospodyni dla zagranicznych gwiazd i faworytki rywalizacji w elicie kobiet.

W roku ubiegłym na malowniczej, widowiskowej i wymagającej trasie w Parku Paulinum w Jeleniej Górze triumfowali Szwajcar Fabian Giger i Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjå. Już tylko te nazwiska wystarczą wszystkim fanom MTB i gwarantują najwyższy sportowy poziom i gigantyczne emocje. Specyfika zawodów XC daje nam możliwość pokazania rywalizacji praktycznie w każdym miejscu na trasie. W wiele punktów da się dojść po krótkim spacerze, rundy są krótkie, a najciekawsze i najtrudniejsze miejsca bez problemu dostępne są dla kibiców. Wisienką na torcie sobotnich zawodów będą wyścigi elity kobiet i mężczyzn, ale rywalizacja rozpocznie się już od rana, a startować będą kategorie juniorskie i młodzicy. Pierwsze starty już o 9:30, natomiast elita kobiet wystartuje o 13:45. Mężczyźni pojadą o 15:45. W trakcie zawodów będziemy mogli również przyglądać się rywalizacji w kolejnej rundzie Pucharu Polski XCO.

Maja Trophy Race w Jeleniej Górze to przede wszystkim okazja do tego aby zobaczyć MTB na najwyższym poziomie i największe gwiazdy tego sportu w akcji. Od lat do Jeleniej Góry przyjeżdża Gunn-Rita Dahle Flesjå – multimedalistka IO, MŚ i ME, startowały tutaj Eva Lechner, Yana Belomoina, Jolanda Neff, Fabian Giger, Frank Beemer. Wysoko plasowali się również nasi reprezentanci Bartłomiej Wawak, Marek Konwa czy Aleksandra Podgórska. W tym roku na pewno jedną z największych gwiazd wyścigu będzie Czech Jaroslav Kulhavy – mistrz olimpijski z Londynu i wielokrotny medalista MŚ i ME.

W trakcie kolarskich zmagań na najwyższym poziomie odbędą się również wyścigi dla dzieci Quest Sport Kids Adventure – zapisy już od godz. 8:00, a start o 10:00. O 11:30 z Placu Ratuszowego wyruszy wielka Parada Rowerów, a każdy posiadacz dwóch kółek może, a w zasadzie powinien do niej dołączyć. Jelenia Góra zaprasza jednak nie tylko na emocjonujący sobotni wyścig w Parku Paulinum. Kolarski Weekend to również niedziela, czyli kolejne mocne uderzenie – UCI Marathon Series w ramach największego polskiego cyklu MTB – Bike Maratonu. Po raz drugi w Polsce najlepsi maratończycy z całego świata zjawią się właśnie Jeleniej Górze aby rywalizować na trasie maratonu MTB. 4 czerwca, w niedzielę, zawodnicy i zawodniczki z wielu krajów wystartują o godz. 11:00 z Placu Ratuszowego. Meta w Parku Paulinum. Ponownie Jelenia Góra stanie się stolicą polskiego MTB i gospodarzem dwóch prestiżowych międzynarodowych imprez.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0