Relacja z downtown dual w Cieszynie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Relacja z downtown dual w Cieszynie

Za wszystko możemy podziękować organizatorowi Fundacji Kult za tak śmiały i zaskakujący pomysł – bo najważniejsze jest, żeby nie poddać się rutynie i urozmaicać ten rowerowy świat. W zawodach wystartowało blisko 100 zawodników, którzy nie boją się nowych wyzwań i emocji. Tylko o co w tym chodziło, czym te grube ściganki się jadło? Każdy zawodnik miał jeden przejazd eliminacyjny, dzięki któremu mógł zakwalifikować się do późniejszych przejazdów pucharowych rozgrywanych w parach. W kolejnych starciach właściciel najszybszego czasu, który był sumą dwóch przejazdów (raz po jednej, raz po drugiej stronie trasy) przechodził dalej.

Nie ma co ukrywać – taka forma rozgrywanych wyścigów pokazała kto kondycyjnie dobrze wjeżdża w nowy sezon. Wygrani mogą być z siebie dumni!

WYNIKI:
Kat. KOBIETY:
1. Martyna Gruszka
2. Anna Domagała
3. Laura Wojtas

Kat. OPEN:
1. Adrian Purzycki
2. Kamil Kunrad
3. Adam Pulit

Kat. PRO:
1. Bartosz Giemza
2. Jakub Wicher
3. Bartłomiej Stanach

Kat. JUNIOR:
1. Bartosz Kuźmiński
2. Wojtek Nytra
3. Łukasz Panek

Pełne wyniki:
KOBIETY – https://race-timing.pl/pliki/File/2017/dual_w.pdf
OPEN – https://race-timing.pl/pliki/File/2017/dual_open.pdf
PRO – https://race-timing.pl/pliki/File/2017/dual_pro.pdf
JUNIOR – https://race-timing.pl/pliki/File/2017/dual_junior.pdf

Nie mogło również zabraknąć najbardziej ekscytującego konkursu czyli Whip Contest! Zgłosiło się ponad 10 zawodników, z zawodów na zawody widać ich progres, ale wygranych mogło być tylko… Trzech. Oto oni:

1. Piotr Błaszczak
2. Łukasz Wojtas
3. Bartosz Giemza

Nie zapominajmy jednak o całej otoczce zawodów, w której organizatorzy zadbali nie tylko o zawodników, ale również kibiców. Całe miasteczko zawodów oferowało dla każdego chętnego jazdę na pumpie, wypasiony foodtruck serwował najlepsze kebaby, DJ przygrywał klimat, a bezchmurne niebo i pozytywne słoneczko dodawały zajawki! Kiedy słyszysz jak podekscytowany przechodzień nawija przez telefon o „szalonych zawodach, gdzie rowerzyści szybko jeżdżą i skaczą takie duże skocznie” wiedz, że jest dobrze, a downhill wlatuje do świadomości społeczeństwa. I o to chodzi! Całe zawody można ocenić na mocną 5+, a kto nie był – ten ciapa. Nie wiemy kiedy pojawi się kolejny Dual City Tour, jednak jesteśmy pewni, że 9 września widzimy się w Ustroniu na Downhill City Tour!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom , partnerom i sponsorom – bez Was zawody nie miałyby sensu. Partnerzy strategiczni i techniczni: Doka, Mitko for events, Miasto Cieszyn /// Sponsorzy: Deli Tire, Shred Optics, eLube profesjonalne smary, Stickers Studio, Extreme Sports Channel, Majoo Tattoo, Radihaus Żar

Link fanpage: https://www.facebook.com/Dual-City-Tour-545991332266592/
Link do gorącej fotorelacji spod obiektywu Przemka Kity: https://www.facebook.com/pg/Dual-City-Tour-545991332266592/photos/?tab=album&album_id=639776166221441

COMMENTS

DISQUS: 0