Mazury MTB – zaproszenie na Bike Tour Węgorzewo

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mazury MTB – zaproszenie na Bike Tour Węgorzewo

Bike Tour Węgorzewo rozegrany zostanie na rundach. Trasa prowadzić będzie po zboczach jeziora Święcajty w kierunku na półwysep Kal – dynamiczna, zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych duktach leśnych (ok. 16 km, ok. 180 metrów przewyższenia, podłoże suche, twarde).


Dystans maraton
: cztery rundy (64 km)
Dystans półmaraton: dwie rundy (32 km)
Dystans hobby: jedna runda (16 km)

Organizator wprowadza limit wjazdu na czwarte okrążenie na dystansie maraton do godziny 14.00. Początek: godz. 11.00. O godz. 11.30 ruszy wyścig Mini Race, w którym udział mogą brać dzieci w wieku od 1 do 13 lat (podzielone na kategorie wiekowe). Warunkiem uczestnictwa w rywalizacji dziecięcej jest posiadanie sprawnego roweru i kasku. Uwaga! Na uczestników wydarzenia czeka też strefa kibica, a w niej: stoisko fizjoterapeuty, do wylosowania rejs motorówką (dla całej rodziny!) lub lot spadochronem, prezentacja i nauka sportów wodnych, gry i zabawy, wspólne pieczenie pizzy, ognisko. Rejestracja zawodników, aktualności, regulamin, galerie: http://www.mazurymtb.pl/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/MazuryMTB/ Biuro Bike Touru Węgorzewo: Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg, ul. Leśna 20, 11-600 Węgorzewo recepcja@pieknybrzeg.pl

Kalendarz Mazury MTB:
20 maja Węgorzewo
3 czerwca info wkrótce
25 czerwca Mikołajki
1 lipca Mrągowo
19 sierpnia Węgorzewo
3 września Gałkowo
10 września Krutyń
1 października Mrągowo

Wyścig Mazury MTB ma na celu nie tylko popularyzację kolarstwa górskiego jako wspaniałego sportu wyczynowego, jest także propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodziną na łonie natury. Chcesz pokonać swoje słabości, stawiasz sobie nowe cele, szukasz nowych tras? Odkryj Mazury! Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa w Mrągowie, współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, Biuro Promocji gminy Węgorzewo.

Kibice spotykają się w specjalnej strefie pełnej atrakcji nad Święcajtami w ośrodku Piękny Brzeg (dawny WDW). Stawka? Podjęte wyzwanie i satysfakcja! A także: nagrody pieniężne dla pierwszej ósemki w maratonie (pula 2,5 tys. zł, pierwsza nagroda: 700 zł). Pierwszy na mecie w półmaratonie mężczyzna i pierwsza kobieta otrzymają Puchar Prezesa Ośrodka Piękny Brzeg oraz vouchery na dwudniowy pobyt (dla dwu osób) w Pięknym Brzegu! Na pierwszą kobietę i pierwszego mężczyznę na dystansie hobby czeka lot spadochronem za motorówką ufundowany przez Wake Up Mazury.

Rejestracja zawodników: www.mazurymtb.pl/users/Users/login?redirect=%2Fzawody%2Frejestracja%2F11

Opłaty startowe: 60 zł − normalny koszt uczestnictwa w zawodach na dystansach maraton i półmaraton (płatny gotówką w biurze zawodów), 50 zł − ulgowy koszt uczestnictwa w zawodach maratonie i półmaratonie (wcześniejsza rejestracja on-line: www.mazurymtb.pl), 50 zł – koszt uczestnictwa w zawodach na dystansie hobby (rejestracja on-line na www.mazurymtb.pl i w biurze zawodów), 20 zł – normalny koszt uczestnictwa w Mini Race (dzieci)

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/300152400407597/

COMMENTS

DISQUS: 0