Rafał Alchimowicz (KS Interferie Optyk Okular) – Puchar Strefy MTB Sudety, Głuszyca

HomeKomentarze

Rafał Alchimowicz (KS Interferie Optyk Okular) – Puchar Strefy MTB Sudety, Głuszyca

Puchar Strefy MTB Głuszyca JEDNYM SŁOWEM MTB w ekstremalnej formie! Strome podjazdy, dużo singli i technicznych zjazdów, a do tego deszcz w połowie wyścigu sprawił że był to kolejny ciężki start.

Pierwszy podjazd jechałem swoje i wiedziałem, że jest dobrze:). Noga kręciła się lekko. Na szczycie pierwszego podjazdu zostaliśmy tylko ja i Łukasz Klimaszewski. Jechaliśmy dalej po zmianach i zostawiliśmy rywali z tyłu.

Na jednym ze zjazdów przy dużej prędkości nie wyrobiłem na zakręcie i zatrzymałem się na drzewie, a jadący za mną Łukasz uderzył w mój rower- skutkiem tego wykrzywia się tarcza hamulcowa:( do końca jechałem już jakby na hamulcu. Zebrałem się i ruszyłem dalej!

W połowie trasy zaczął padać deszcz, który jeszcze bardziej utrudnił już i tak ciężką trasę. Końcówka to już jazda w błotnych warunkach oraz ataki, raz moje, raz Łukasza – było nerwowo, jednak zaatakowałem w odpowiednim momencie trasy i wygrałem:)

Jestem zadowolony tym bardziej że większość trasy przejechałem z hamującym tylnym kołem:)

Korzystając z okazji już dziś zapraszam na obóz treningowy, który za trzy tygodnie organizuję w Szklarskiej Porębie: http://bit.ly/obóz_z_Rafałem

COMMENTS

DISQUS: 0