III eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

III eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

Był to najszybszy maraton spośród wszystkich znajdujących się w kalendarzu Kellys Cyklokarpaty, a trasy przechodziły częściowo po szlaku Green Velo. Pomimo niesprzyjającej pogody oraz odległego miejsca, zawodnicy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i na starcie pojawiło się 424 uczestników w tym 43 kobiety, z których gratulacje należą się Małgorzacie Makowskiej, ponieważ jako jedyna zdecydowała się na dystans Giga. Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (33 km), Mega (53 km) i Giga (82 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), z czasem 1h 8min. Zaledwie ułamek sekundy później na metę wjechał Wiktor Hudyka (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE), natomiast trzeci pojawił się Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń). Wśród kobiet zwyciężyła Gabriela Hudyka (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE) z czasem 1h 23min. Drugie i trzecie miejsce zajęły Iwona Piwowar (Baran Cycling Team) z czasem 1h 25min i Zuzana Iľovová (MARAS Team Prešov), przyjeżdżając na metę 8 sekund później.

Na dystansie Mega wśród mężczyzn zwyciężył Sławomir Dziwisz (FilBike) z czasem 1h 52min . Następnie kolejno na podium stanęli Grzegorz Grzywa (72D OSHEE WINDSPORT TEAM), przyjeżdżając na metę 4 sekundy za zwycięzcą, a od razu za nim pojawił się Kamil Pomarański (CYCLO TRENER TEAM). Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Ulman (KSPO brakeparts.pl), z czasem 2h 11min, a zaraz za nią na mecie pojawiły Dominika Gosztyła (MTB Mosir Dukla) i Małgorzata Krajewska-Półtorak (72D OSHEE WINDSPORT TEAM).

Na dystansie Giga zwyciężył Mateusz Rejch (SST Lubcza) z czasem 2h 55min. Zaledwie sekundę po nim na metę wjechał Mateusz Bieleń (BIKERSHOP racing team). Trzecie miejsce zajął Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM). Wśród kobiet zwyciężyła, wyżej wspomniana, Małgorzata Makowska. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby dla każdego zawodnika było to niezapomniane wydarzenie. Każdy zawodnik mógł poprosić o dyplom, drukowany na miejscu w Biurze Zawodów. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był w postaci… pierogów, przygotowanych przez gospodynie z całej gminy i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając produktów marki Fenwicks, które już po raz trzeci zdają egzamin w błotnistych i mokrych warunkach. Najwięcej emocji wzbudziły wyścigi dziecięce JUNIOR XC RACE, których trasa przebiegała w parku horynieckim, przy miasteczku zawodów. W zależności od wieku, dzieci miały do pokonania trasę różnej długości. Zaczynając od krótkiego, prostego odcinka dla najmłodszych, kończąc na długiej pętli dla najstarszych.

Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Horyniec – Zdrój oraz Województwa Podkarpackiego.

Już 27 maja Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają do Kluszkowiec, na jeden z najtrudniejszych maratonów w sezonie, który odbędzie się w trakcie festiwalu rowerowego Joy Ride Bike Festival 2017. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/.

COMMENTS

DISQUS: 0