Dual City Tour w Cieszynie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Dual City Tour w Cieszynie

Majówka za nami, nasze jednośladowe rumaki ruszyły z kopyta w nowy sezon, a ich właściciele wraz z nimi poszukują nowych wrażeń i emocji. A więc co? Chciałbyś wziąć udział w jakiś zawodach, ale nie wiesz które wybrać? Pomożemy! Fundacja Kult, która znana jest z cyklu miejskich zawodów Downhill City Tour, proponuje Wam coś totalnie nowatorskiego. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć? Odpowiedź jest prosta i niemniej zadziwiająca – Dual Slalom w centrum miasta!

Coś Ci to mówi, prawda? Nic dziwnego, ściganki Dual Slalom znane są chociażby z festiwalu Joy Ride, gdzie rozgrywane są jako dodatkowa konkurencja. Jak w prawie każdej dyscyplinie rowerowej i w Dualu chodzi o to, żeby jak najszybciej zjechać trasę, która urozmaicona jest różnymi przeszkodami typu hopki czy bandy. Jednak tylko tutaj ścigasz się równocześnie (!) po tak samo przygotowanej trasie, łeb w łeb ze swoim przeciwnikiem, którego oddech czujesz na.. Ramieniu. Prawym bądź lewym. Zależnie z której bramki wystartujesz. Najlepiej jednak, jakbyś czuł go na plecach – wtedy wygrana jest Twoja.Zawody ekscytujące, szybkie i z namacalną nutką rywalizacji, gdy śledzisz kątem oka swojego przeciwnika.. Dołóżmy do tego miejską dżungle i atrakcja gwarantowana. Trzeba zaznaczyć, że trasa będzie do pokonania nie tylko dla downhill’owca, ale również kolarza XC czy enduro!Wszystko to oferuje Ci Fundacja Kult już 14 maja w Cieszynie. Może być to idealny, rozluźniający przerywnik pomiędzy tymi wszystkimi pucharami i mistrzostwami, spędzony w gronie najlepszych ziomeczków z nutką zdrowej rywalizacji.

Dla wszystkich – zawodników, kibiców, rodzin – będzie czekać nie tylko wspaniałe widowisko, ale również strefa około eventowa, gdzie m.in. czas umili DJ i oprawa muzyczna, głód zaspokoją foodtrucki, dzieci będą mogły pobawić się w specjalnie przygotowanym kąciku dla dzieci pod okiem animatorów, a dla każdego chcącego spróbować swoich sił – darmowy pumptrack!

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do wydarzenia na Facebooku i daj znać znajomym! https://www.facebook.com/events/1266516813386242/

COMMENTS

DISQUS: 0