Wyniki – 6-7 maja 2017

Wyniki – 6-7 maja 2017

Maratony MTB w kraju 2017
Plan na weekend 21/2017
Mistrzowie Polski wygrywają Bike Atelier MTB Maraton na Jurze

W minionym wyścigowym weekendzie na wyróżnienie zasługują zdecydowanie trzy wydarzenia. Po pierwsze Invest Park Górale na Start w Wałbrzychu, które rozgrywane są od 20 lat, a wczoraj na zakończenie Arek Stokłosa powiedział, że idą dalej i w 2018 będą to zawody klasy C1. Gratulacje! A najszybsi byli zawodnicy Kross Racing Team – Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak.

Po drugie Dukla Wolf Race – wiele osób było więcej niż sceptycznych, ale organizatorzy spisali się lepiej niż na medal. Spływające do nas pierwsze opinie mówią o wyścigu w samych superlatywach i co ważne odnosi się to do wszystkich jego aspektów, a nie tylko trasy, która ze względu na aurę dała w kość wszystkim. Spośród 105 osób, które stanęły na starcie wyścig ukończyło 71 osób. Najkrócej w siodle na trzech etapach był Mateusz Rejch (SST Lubcza) – 9:19:37. Ostatni sklasyfikowany zawodnik Marcin Kędziora potrzebował na pokonanie tych trzech etapów blisko dwa razy tyle czasu – 18:33:20.

Po trzecie kolejna dominacja czerwonego pociągu JBG-2, tym razem na Bike Maraton w Polanicy Zdroju, która była jednocześnie Pucharem Polski, jak i kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w maratonie MTB,

Jeśli chcesz zobaczyć co działo się w weekend, wyścig po wyścigu, także na szosie to zajrzyj do naszej relacji na żywo.


ŚWIAT

Grazer Bike Opening - Stattegg, Austria

  1. Martin Loo – Hawaii Express
  2. Nadir Colledani – Torpado Babogas
  3. Kalr Markt – Mobel Marki MTB Pro Team

  1. Tanja Zakelj – Unior Tools Team
  2. Janka Keseg Stevkova – Outsiterz cycling
  3. Giorgia Marchet – Four ES Racing Team

PROFFIX Swiss Bike Cup - Solothurn, Szwajcaria

  1. Lars Forster – BMC MTB Racing
  2. Mathias Fluckiger – Radon Factory XC TEam
  3. Andri Frischknecht – Scott SRAM MTB Racing
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – DNF

  1. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  2. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  3. Linda Indergand – Focus XC Team
  • Paula Gorycka (Struby BiXS Team) – miejsce 11 / +6:58


POLSKA

Górale na Start - Wałbrzych

Elita


  1. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  2. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Jan Nesvadba

  1. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  2. Aleksandra Podgórska – SGR Specialized
  3. Marlena Droździok – Scott Eurocycles (U23)

U23


  1. Jose Gerardo Ulloa Arevalo
  2. Lukas Kobes
  3. Filip Helta – SGR Specialized

  1. Marlena Droździok – Scott Eurocycles
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator
  3. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty

Junior


  1. Adair Zabdiel Gutierrez Prieto
  2. Piotr Kryński
  3. Łukasz Helizanowicz – KCP Elzat Bieniasz Bike

Juniorka


  1. Patrycja Świerczyńska – OK Racing
  2. Ana Ruth Clark Infate
  3. Natalia Jeruzalska – KKW Suprior Wałbrzych

Cyklosport


  1. Maciej Samborski – PTR OPTIMA TEAM
  2. Adam Miłek – NIEZRZESZONY
  3. Marek Nawrocki – MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW

Masters I


  1. Remigiusz Ciok
  2. Maciej Zielonka – EDF TREK GDYNIA
  3. Krystian Piróg – THULE – JMP

Masters II


  1. Piotr Żebrowski – PTR OPTIMA TEAM
  2. Grzegorz Maleszka – RENAULT TEAM MTB
  3. Krzysztof Paluszek – SKLEP ROWEROWY BIKE – FINGER WAŁBRZYCH

Bike Maraton - Polanica Zdrój

Giga


  1. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  5. Dariusz Batek – CST MTB Team

  1. Anna Urban – TRW MTB Racing
  2. Karolina Sowa – 72d Windsport Powered By Oshee
  3. Katarzyna Galewicz

Mega


  1. Gracjan Krzemiński – Mitsubishi Materials Mtb Team
  2. Rafał Adamczyk – Immotion Specialized Skoda Gall-icm Team
  3. Tomasz Dygacz – Taurus30 Cycling Team

  1. Anita Kaputa – Kkw Superior Wałbrzych
  2. Agnieszka Uroda-Hampelska – Rafako Orbea Mtb Team
  3. Ewa Duszyńska – Quest Team

Bike Atelier MTB Maraton - Rybnik

  1. Dariusz Batek –  Cst Mtb Team
  2. Michał Kucewicz –  Cst Mtb Team
  3. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team

  1. Zuzanna Krzystała – Mikesz Team
  2. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team
  3. Patrycja Woźnica – Bike Atelier Team

Maraton Kociewie Szlakiem - Szpęgawsk

  1. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  2. Michał Różański – Trigar MTB Team
  3. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia

  1. Aleksandra Zabrocka – Baszta Bytów
  2. Marzena Janczarska
  3. Joanna Bejm

Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębicy - Połczyn Zdrój

Puchar Polski XCM Masters


  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Paweł Światlak – Seven Perceptus Team

Giga


  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Remigiusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Piotr Marciniak – Euro Bike Kaczmarek Electric

Mega


  1. Błażej Pasik – Rowery Małgośka
  2. Radosław Rocławski – Baszta Bytów
  3. Przemysław Janik – Cubica Racing Team

  1. Małgorzata Lewandowska – Rowery Turowski
  2. Milena Bogucka – Bike Team roletki.home.pl
  3. Anna Kłos – Cubica Racing Team

Bike Cross Maraton - Mosina

  1. Michał Górniak –  RYBCZYŃSKI BIKES Remmers TP-Link Team
  2. Marcin Urbaniak –  Colex Racing Team
  3. Bartłomiej Oleszczuk – RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Tea

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Marta Gogolewska – M E R X Team Wągrowiec

Cisowianka Mazovia MTB Maraton - Ciechanów

Giga


  1. Patryk Muśko – Muśko-Team
  2. Damian Perkowski –  PT Mazury Team Ełk
  3. Bartek Borowicz –  APS POLSKA COZMOBIKE

  1. Joanna Gumieniak –  MayerSport BokserskAutoserwis
  2. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów
  3. Zofia Sołtys – VELMAR – MERIDA-CST-BLACHY PRUSZYŃSKI-TEAM

Mega


  1. Cezary Zamana – Zamana Group
  2. Michał Lewandowicz –  vinci-wheels.com
  3. Karol Rumsicki –  Warszawski Klub Kolarski

  1. Izabela Macutkiewicz –  APS POLSKA COZMOBIKE
  2. Magdalena Kuszmider – IFON KolarzKlub
  3. Barbara Kleczaj –  GO SPORT AK-SPED TEAM

Dukla Wolf Race - Dukla

  1. Mateusz Rejch – SST LUBCZA
  2. Jacek Szczurek –  MTB MOSIR DUKLA
  3. Krzysztof Gajda –  Jedlicze Team

  1. Iwona Szmyd –  Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistow/MT Zoom
  2. Kamila Wójcikiewicz – Jedlicze Team
  3. Anna Prokop –  TTC MPEC TARNÓW

COMMENTS

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0