Plan na weekend 18/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 18/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zbliżający się weekend, a dla niektórych końcówka przydługiej majówki to w końcu ściganie o dużą stawkę. W Wałbrzychu na Invest Park Górale Na Start UCI C2 juniorzy stawką wyścigu będą kwalifikacje na ME XCO, które z Turcji przeniesione zostały do Włoch. Oczywiście decydujący nie jest jeden wyścig. Oprócz Wałbrzycha liczone będą wyniki z Białej i Jeleniej Góry. Elita o bilety na Mistrzostwa Europy będzie walczyć na Pucharze Świata począwszy od Novego Mesta na Moravie w Czechach.

Advertisement

Wyścig w Wałbrzychu będzie też nie lada okazją dla kibiców, bo w międzynarodowej stawce na starcie pojawi się także Maja Włoszczowska, a w wyścigu elity mężczyzn będzie chyba pierwsza w tym sezonie konfrontacja formy między Markiem Konwą i Bartłomiejem Wawakiem. Obok czerwcowego Maja Race w Jeleniej Górze i lipcowych Mistrzostw Polski to pewnie jedyna okazja do obejrzenia wyścigu cross country z taką stawką.

Na długim dystansie też wyścig o stawkę jaką jest bilet na MŚ w maratonie MTB – tym razem w sobotę w Polanicy Zdrój na Bike Maratonie, który jednocześnie będzie edycją zaliczaną do Pucharu Polski w maratonie MTB. Mastersi swoje wyścigi mają także w Wałbrzychu (XCO) oraz Połczynie Zdroju (XCM).

Patrząc w kierunku amatorów warto odnotować i bacznie obserwować pierwszą edycją nowej etapówki rozgrywanej w Beskidzie Niskim – Dukla Wolf Race. Przy okazji warto wspomnieć o Beskidy MTB Trophy. Wyścig w tym roku zostanie rozegrany po raz jedenasty i jeśli nie kupiłeś pakietu to możesz do Istebnej pojechać tylko i wyłącznie jako kibic, bo jak podali organizatorzy wyścig jest już wyprzedany. Co ciekawsze to prawdopodobnie najbardziej międzynarodowy wyścig kolarski nad Wisłą, bo na starcie zameldują się obywatele z 27 (!!!) krajów.

W sumie wpis powinienem zrobić różowym fontem i zacząć od tej informacji. Ale przecież wszyscy wiecie, że dziś startuje Giro d’Italia :)  Na starcie drużyna CCC, a w barwach Team Sky Michał Gołaś. Więcej dowiecie się tradycyjnie na blogu Marka Tyńca, a także na portalu rowery.org.

W naszym kalendarzu mamy dziewięć propozycji dla amatorów. Oto one:

Piątek – 5 maja 2017

Sobota – 6 maja 2017

Niedziela – 7  maja 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0