Puchar Polski i kwalifikacje do MŚ. Bike Maraton Polanica – Zdrój

HomeINFORMACJE PRASOWE

Puchar Polski i kwalifikacje do MŚ. Bike Maraton Polanica – Zdrój

Komentarze postartowe 37(1)/2014 – XCM
Dwa zwycięstwa w jeden weekend – Zuzanna Krzystała w wysokiej formie
Wyniki – 9-10 września 2017
Plan na weekend 22/2016
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Ultra Bike Maraton, Szklarska Poręba

Polanicki kurort gości w kalendarzu największego w Polsce cyklu maratonów od lat i od lat ściąga amatorów kolarstwa górskiego, gwarantując w Polanicy jedną z najwyższych frekwencji w sezonie. Bike Maraton od początku swojego istnienia stara się być imprezą atrakcyjną dla wszystkich: i dla zupełnie początkujących kolarzy, i dla tych którzy bez problemu są już w stanie pokonać kilkadziesiąt kilometrów, i dla tych, którzy ścigają się już na najwyższym, również międzynarodowym, poziomie. Stąd między innymi obecność w wyścigach Bike Maratonu kolejnych rund Pucharu Polski, Mistrzostw Polski i maratonów wpisanych w kalendarz UCI.

Polanickiej trasy nie trzeba reklamować ani udowadniać jej sportowej wartości. Co roku – zależnie od umiejętności i doświadczenia kolarzy – daje się mocno w kość lub daje dużo sportowej satysfakcji. Zwłaszcza najdłuższy dystans – GIGA (78 km, przewyższenie prawie 1800 m), na którym ściga się Kategoria Elita, to już coś, co można śmiało uznać za prawdziwe MTB. W sobotę, w ramach Bike Maratonu, odbędzie się też kolejna edycja Pucharu Polski XCM.

Dystans MEGA zaoferuje nam 52 km, a MINI to 26 km. Organizatorzy zawsze starają się aby MINI wyłączyć z tych najtrudniejszych i najbardziej wymagających części trasy, tak aby był do przejechania po prostu przez wszystkich. MEGA, a zwłaszcza GIGA to już zdecydowanie kolejne stopnie kolarskiego wtajemniczenia. Trasy – jak zwykle w Polanicy i okolicach – ciekawe i urozmaicone. Ogrom leśnych dróg, duktów i ścieżek daje wiele możliwości, choć oczywiście często zapędy organizatorów weryfikuje pogoda i warunki w górach. Takie miejsca jak droga Wieczność, droga Stanisława czy Piekielna Góra to znaki rozpoznawcze tras w Polanicy.

Informacje i zapisy – tradycyjnie na http://bikemaraton.com.pl. Biuro zawodów działać będzie już w piątek 5 maja od godz. 16:00. W dniu maratonu od godz. 8:00.

Bike Maraton otworzy Aktywny Weekend w Polanicy – Zdroju, a jego kontynuacją będzie niedzielny bieg górski zaliczany do klasyfikacji cyklu Runner’s World Super Bieg. Organizatorzy zapraszają do udziału w półmaratonie górskim i biegu na 10 km. Start w niedzielę o 11:30. Zapisy i szczegóły na: http://superbieg.pl

Bike Maraton startuje w sobotę, 6 maja o godzinie 11:00.

COMMENTS

DISQUS: 0