10. Lubelski Festiwal Rowerowy – ETI BIKEFEST Lublin 2017 już za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

10. Lubelski Festiwal Rowerowy – ETI BIKEFEST Lublin 2017 już za nami

Jubileuszowa edycja Festiwalu przejdzie do historii jako rekordowa pod względem ilości uczestników. W ETI BIKEFEST Lublin 2107 wzięło udział 248 osób z całej Polski. Biorąc pod uwagę deszczowy okres w całym kraju, pogoda była wręcz fantastyczna i łaskawie potraktowała zawodników rywalizujących w wyścigach XCO, płatając figla najmłodszym uczestnikom Festiwalu, biorącym udział w wyścigu dziewcząt i chłopców w grupie wiekowej 10-11 lat (żaczka i żak) oraz dzieciom (i rodzicom) z wyścigu familijnego, którzy musieli zmagać się z
mokrą i śliską już trasą. Chociaż, jak mogliśmy zaobserwować, błoto i deszcz zawodnikom tych grup wiekowych zupełnie nie przeszkadzało.

Wielkie emocje towarzyszyły nam już od rana. We wszystkich kategoriach miała miejsce zacięta rywalizacja o wszystkie pozycje. Nikt nie odpuszczał w związku z czym, było co obserwować.
W wyścigu elity kobiet z wyraźną, 3-minutową przewagą wygrała Aleksandra Podgórska (SGR SPECIALIZED) przed Gabrielą Wojtyrą (SUPERIOR ZATOR) i Klaudią Czabok (WARSZAWSKI
KLUB KOLARSKI). Chociaż należy zaznaczyć, że Gabriela i Klaudia to orliczki, a podium w U23 kobiet uzupełniła 4. tego dnia w elicie kobiet Barbara Borowiecka (KLUB SPORTOWY
NIEWIDOMYCH OMEGA).

W wyścigu elity mężczyzn wielkie emocje związane z walką o zwycięstwo towarzyszyła nam do samego końca. Trzech zawodników próbowało się wzajemnie przełamywać. Ostatecznie po walce na całym dystansie pierwszy przekroczył linię mety Jakub Zamroźniak (UCI MTB TEAM VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM) przed walczącymi do ostatnich metrów Filipem Heltą (SGR SPECIALIZED) i Maciejem Jeziorskim (ROMET FACTORY TEAM). Pierwsi dwaj zawodnicy, to przedstawiciele kategorii wiekowej poniżej 23 lat, a podium w tej kategorii uzupełnił 4. w elicie Michał Topór (SUPERIOR ZATOR).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna HUROM LKK LUKS SŁAWNO KELLYS TEAM, przed KLKS „AZALIA” BRZÓZA KRÓLEWKSA. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął WARSZWASKI KLUB KOLARSKI.

Bardzo budująca jest ilość zawodniczek i zawodników startujących w najmłodszych kategoriach wiekowych – dzieci (żaczka, żak), młodziczka i młodzik oraz juniorka młodsza i junior młodszy.
Dzięki naszym sponsorom i partnerom po raz dziesiąty zawody odbyły się bez opłat startowych. Serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie!

Dalsze szczegóły i relacje dostępne będą na www.lkkg.pl oraz na wydarzeniu ETI BIKEFEST Lublin 2017.

COMMENTS

DISQUS: 0