Podsumowanie Syngenta Koronowo Challenge 2017

HomeINFORMACJE PRASOWE

Podsumowanie Syngenta Koronowo Challenge 2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W sobotę 22 kwietnia w Koronowie odbyła się 2 edycja Syngenta Koronowo Challenge. Była to również inauguracja cyklu Puchar Polski XCM Masters. Trasa poprowadzona była wzdłuż malowniczych zakątków Zalewu Koronowskiego oraz Rynny Jezior Byszewskich. Zawodnicy do pokonania mieli między innymi nieczynną żwirownię, tor do jazdy samochodami terenowymi, najwyższy w Europie Most Kolejki Wąskotorowej i prawdziwą legendę koronowską – Grabinę.

Do startu w Syngenta Koronowo Challenge zarejestrowało się ponad 1000 zawodników, jednak ze względu na warunki pogodowe oraz na dużą liczbę konkurencyjnych imprez, które odbywały się tego samego dnia w zawodach wystartowało około 730 zawodników.

Niestety frekwencja w ramach Pucharu Polski nie dopisała, wystartowało tylko 4 zawodników. W Kategorii cyklosport I miejsce zajął Bartosz Borowicz, tuż za nim do mety przyjechał Łukasz Matusiak zajmując tym samym II miejsce. W kategorii Masters I – pierwszy na metę dotarł Jusiński Adrian, a drugi był Karwat Kamil.

Najlepszy czas na długim dystansie (75km) wykręcił Krzysztof Krzywy z Gdańska, a na średnim (47km) Michał Różański również z Gdańska.

Z relacji zawodników na mecie można śmiało stwierdzić, że impreza się udała. Wielu z nich uznało trasę za trudną i wymagającą. Po przejechaniu mety często można było usłyszeć słowa „to była walka o przetrwanie”… ale jednocześnie zawodnicy już nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

Dodatkową trudnością na trasie były trudne warunki atmosferyczne, niska temperatura, silny wiatr, a przysłowiowe „4 pory roku” w ciągu raptem kilku godzin dały się wszystkim we znaki.


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0