Krzysztof Krzywy zwycięża w Cyklo Gdynia MTB

HomeINFORMACJE PRASOWE

Krzysztof Krzywy zwycięża w Cyklo Gdynia MTB

Zanim na starcie stanęli uczestnicy gotowi do pokonania dystansów 30km, 45km oraz dystansu „FIT – rozpocznij przygodę z MTB” przy pięknej, słonecznej pogodę rywalizację otworzyły dzieci, które rywalizowały w 7 kategoriach wiekowych począwszy od 2 lat i rowerków biegowych skończywszy na kategorii 13 – 15 lat.

Startom towarzyszyły niesamowite emocje, które udzielały się zarówno samym uczestnikom, jak i rodzicom najmłodszych. Najmłodsi uczestnicy wykazywali się niesamowitym chartem ducha, wolą walki ogromną ambicją, a jeśli chodzi o skalę pozytywnych emocji to bezsprzecznym hitem okazał się wyścig 2 – 4 lat! Totalna zmiana warunków pogodowych i padający śnieg rozpoczął rywalizację na dystansie MEGA, który miał do pokonania 3 okrążenia po 15 km każde poprowadzone w okolicach Witomina, ul. Małokackiej i Olimpijskiej.

Pętla zaczynała się płaskim asfaltowym odcinkiem, a w miarę upływu kilometrów po przekroczeniu ul. Małokackiej występowały po sobie coraz bardziej wymagające i interwałowe podjazdy. Podczas wyścigu szybko wyklarowała się 2 osobowa czołówka w składzie Krzysztof Krzywy (NEXUS TEAM) oraz Andrzej Kaiser (EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM), która po zmianach niezagrożenie dotarła do mety, na finiszu rozstrzygając zwycięstwo. O długość roweru szybszy okazał się zawodnik NEXUS Team, na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Derheld (EDF TREK GDYNIA), którego niezwykle ambitna i samotna jazda przyniosła bardzo dobry efekt.

Wśród Pań na najwyższym stopniu podium staje Koleżanka klubowa Łukasza – Agnieszka Patoka (EDF TREK Gdynia), która po bardzo zaciętej walce z przewagą kilkunastu sekund pokonuje Annę Świrkowicz (TEAM.ASE.COM.PL) oraz Joannę Bejm z Gdyni.

Dystans MINI to prawie 300 uczestników, którzy również przed wjazdem na wąskie single mogli zająć odpowiednie pozycje na szerokiej dwukilometrowej dojazdówce. Po pierwszym okrążeniu na czoło wyszło 4 zawodników i stworzyło bardzo mocną grupę w składzie: Cezary Mrozowicz i Mateusz Tygielski (NEXUS TEAM), Sławomir Pituch (EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM) oraz Wiktor Stankiewicz (TEAM VERGE POLSKA).

O kolejności na mecie zadecydowały ostatni zjazd oraz płaski odcinek prowadzący do mety, gdzie swoje ogromne doświadczenie przełajowe wykorzystał Sławomir Pituch. Zawodnik z Bytowa wyprzedził Mateusza Tygielskiego oraz Wiktora Stankiewicza. Wśród Pań bezapelacyjną zwyciężczynią na krótszym dystansie okazała się Aleksandra Zabrocka (BASZTA BYTÓW) wyprzedzając Aleksandrę Romańską (GK STG) oraz Edytę Jakubowską-Olech (MTB ELDAR ŚWIECIE).

Kolejna edycja CYKLU MTB to CYKLO Sierakowice 04 czerwca – zapraszamy!

Wyniki:
https://elektronicznezapisy.pl/event/1282/results.html

Wyniki dzieci:
https://elektronicznezapisy.pl/event/1468/results.html

COMMENTS

DISQUS: 0