Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2017 w Parku Śląskim

HomeINFORMACJE PRASOWE

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2017 w Parku Śląskim

Już za trzy tygodnie wielu specjalistów od olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego, czyli XCO przyjedzie do Chorzowa walczyć o tytuł akademickiego mistrza Polski. Koszulek bronią Aleksandra Podgórska i Jakub Zamroźniak w wyścigu na czas oraz ponownie Podgórska i Maciej Jeziorski w wyścigu ze startu wspólnego.

Proces nadsyłania zgłoszeń wstępnych już został zakończony. Teraz trwają zgłoszenia ostateczne konkretnych zawodników. Mimo, że trasa jest łatwiejsza niż ta z ostatnich lat, wyznaczona runda zawiera kilka ciekawych, technicznych sekcji, a przede wszystkim blisko 300 metrów przewyższenia na okrążeniu. Możemy więc być pewni dobrego sportowego widowiska – mówi Grzegorz Miedziński, wieloletni organizator AMP w kolarstwie. Lokalizacja imprezy gwarantuje doping setek kibiców, gdyż Park Śląski jest miejscem często odwiedzanym przez całe rodziny. Ścieżki rowerowe, rolkostrady, wesołe miasteczko, czy zoo to tylko niektóre z jego atrakcji.

Organizatorzy przygotują także kilka atrakcji dla uczestników i kibiców. Wszyscy zgromadzeni przy Dużym Kręgu Tanecznym, czyli przy starcie/mecie zawodów, będą mogli obejrzeć samochody z oferty salonu Auto-Gazda oraz sprawdzić nowości produktowe kilku firm z branży rowerowej. Ponadto w sobotę 13 maja około południa odbędą się mini-wyścigi dla dzieci (4-8 lat), na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy całe rodziny.

Bieżące informacje o imprezie publikowane są na FB oraz na www.amp-mtb.pl.

Piątek 12 maja 2017

  • 16:00 – 19:30 – weryfikacja (Hotel Best Western)
  • 20:00 – odprawa techniczna (Hotel Best Western)

Sobota 13 maja 2017

  • 10:30 – wyścigi indywidualny na czas kobiet
  • 12:00 – wyścigi indywidualny na czas mężczyzn

Niedziela 14 maja 2017

  • 10:00 – wyścig ze startu wspólnego kobiet
  • 12:30 – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
  • ok. 15:30 dekoracja zwycięzców i zakończenie mistrzostw

COMMENTS

DISQUS: 0