Zawodnicy VWSU MTB Team komentują wyścig Kamenjak Rocky Trails

Zawodnicy VWSU MTB Team komentują wyścig Kamenjak Rocky Trails

REKLAMA
Komentarze postartowe zawodników Volkwsagen Samochody Użytkowe MTB Team
Urszula Luboińska (Trezado Wolfpack) – Epicka Czwórka
Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa
Podwójne zwycięstwo w Koszycach dla Volkswagena
[PR] Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystartuje w Salzkammergut Trophy

Po przetarciu na pierwszych po zgrupowaniu zawodach w Austrii, dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team przyszła pora na powalczenie o wynik w słonecznej Chorwacji na festiwalu rowerowym Kamenjak Rocky Trails.

Marek Konwa – zawodnik drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – 1. miejsce w maratonie Kamenjak Rocky Trails UCI C3, 3. miejsce w wyścigu XCO Kamenjak Rocky Trails UCI C1:

Od początku maratonu nie czułem się najlepiej. Nogi nie chciały się kręcić. Dzień wcześniej na wyścigu XCO dałem z siebie wszystko i nie zregenerowałem się wystarczająco. W drugiej połowie wyścigu złapałem drugi oddech. Złapałem swój rytm i wiedziałem, że stać mnie aby powalczyć o dobrą lokatę. Starałem się zachować jak najwięcej sił na ciężką końcówkę, gdzie jak przypuszczałem będzie miał miejsce decydujący atak. Na trudnym podjeździe mocno pociągnął Portugalczyk i tylko ja byłem w stanie utrzymać jego koło. Na ostatnim technicznym odcinku wyszedłem na prowadzenie, którego nie oddałem aż do mety.

Kasia Solus – Miśkowicz zawodniczka drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – 2. miejsce w wyścigu XCO Kamenjak Rocky Trails UCI C1:

Sobotni wyścig w Chorwacji kończę na drugiej pozycji. Cieszę się, że ten wyścig wypadł lepiej niż w Austrii. Tym razem noga kręciła się całkiem nieźle i oby już tak zostało! Zresztą cały Team bardzo mocno zaznaczył swoją obecność na tej dwudniowej imprezie! Teraz tydzień przerwy aby lepiej poznać się z moją nową maszyną i za dwa tygodnie prawdopodobnie wielkanocny wyścig w Czechach.

Michalina Ziółkowska – 8. miejsce w wyścigu XCO Kamenjak Rocky Trails UCI C1, 6. miejsce w maratonie Kamenjak Rocky Trails UCI C3:

Z początkiem sezonu już kolejny rok wyjeżdżam z trenerem Bogdanem Czarnotą i drużyną na trasy chorwackiego Festiwalu Kamenjak Rocky Trails. Trasa XC jest wyjątkowo wymagająca i trudna techniczne, co sprawia że chętnie tam startuję. Maraton, co prawda nie ma sprzyjającego profilu, ale daje możliwość ścigania się z dobrymi zawodniczkami na co dzień rywalizującymi w XC. Kamieniste single wijące się nad brzegiem morza mają swój urok. Niestety moja dyspozycja nie była najlepsza. Poza dość dobrym, dynamicznym starcie w XC, moja dalsza jazda nie była dobra. Wyścigi ukończyłam na 8. pozycji, natomiast w maratonie byłam 6.

Bogdan Czarnota – trener drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Nasza drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zaliczyła kolejne starty: w wyścigu UCI C1 oraz maratonie UCI kategorii C3. Wyścigi w Chorwacji nie były już traktowane jako przetarcie. Zakładaliśmy, że powalczymy o wysokie lokaty i tak też się stało. Na wyścigu XCO całkiem przyzwoitą dyspozycję pokazały dziewczyny: Kasia zajęła 2. miejsce, a Michalina 8. Podczas wyścigu mężczyzn Marek Konwa przypomniał nam, że potrafi walczyć o najwyższe lokaty i zajął 3. miejsce. Świetny wyścig zaliczył też Kuba Zamroźniak i Marceli Bogusławski, ale nie ominęły ich defekty, efektem czego było 13. miejsce Kuby i 23. Marcelego. Drugi dzień to popis Marka Konwy, który wygrywa z aktualnym Mistrzem Świata w maratonie. Michalina dojeżdża na 6. pozycji, Kuba 19., ja 21., Marceli 29. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty, trzymajcie za nas kciuki! :)

COMMENTS

DISQUS: 0