Mozartt Presto Steel

HomeINFORMACJE PRASOWESprzęt

Mozartt Presto Steel

Presto steel jest następcą flagowego modelu Presto. Oba produkty to ewolucja popularnego modelu Storm, który kilkukrotnie można było zobaczyć na prestiżowych zawodach RedBull Rampage oraz w filmie Where the Trail Ends. Założeniem projektu było wykorzystanie najlepszych dostępnych technologii, aby stworzyć jeden z najbardziej niezawodnych napinaczy łańcucha na rynku. Sam projekt, jak również prototypy zostały wykonane przy współpracy z naszymi najlepszymi zawodnikami – Darrenem Berreclothem i Vincentem Tupinem.

Napinacz Presto Steel od Presto odróżnia się płytą tylną, która wykonana została z wysokogatunkowej stali o specjalnym profilu, dzięki czemu napinacz jest bardzo sztywny i wytrzymały, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi (199g). Pozostałe elementy napinacza, czyli prowadnice oraz osłona łańcucha przeniesione zostały z poprzedniego z modelu.

Prowadnica z funkcją „easy mounting” ułatwia montaż napinacza, ponieważ pozostaje na miejscu po odkręceniu śruby. Wystarczy odchylić jedną część prowadnicy, wsunąć korbę na miejsce, zamknąć prowadnicę i dokręcić śrubę. Dodatkowo, aby wygłuszyć napinacz, w górnej prowadnicy zastosowana została „gumka”, która umieszczona pomiędzy klatkami niweluje hałas powstały wskutek uderzającego o ten element łańcucha.

Osłona łańcucha opracowana przez mozartt.com, pomimo masywnego wyglądu jest wyjątkowo lekka. Osłona w środku jest pusta, ponieważ zastosowano w niej specjalny system żeber, które pochłaniają siłę uderzenia. To w konsekwencji sprawia, iż wszelkie siły i naprężenia zanim dotrą do ramy, w większości rozpraszają się w samym napinaczu. To niejedyna zaleta takiego rozwiązania. Większość osłon łańcucha dostępnych na rynku stosuje system ażurowy, co znacząco obniża koszty produkcji, jednak podczas jazdy w błocie, metoda ta, z powodu dużej i nieregularnej powierzchni nie sprawdza się. W rozwiązaniu firmy mozartt.com, powierzchnia jest płaska, przez co błoto nie ma zbyt wiele miejsca, aby zalegać, a dodatkowo wstrząsy występujące podczas jazdy samoistnie czyszczą cały system.

Aby zapewnić wysoką wytrzymałość i żywotność naszych komponentów, wszystkie gwinty, również te osadzone w tworzywach prowadnic wykonane został z metalu.

Dane techniczne:

  • współpracuje z zębatkami 32-38T,
  • kompatybilny z mocowaniem ISCG05,
  • waga: 199 gram

COMMENTS

DISQUS: 0