Paweł Piotrowicz (PPbike Salon Rowerowy) – Zachodnia Liga, Moryń

HomeKomentarze

Paweł Piotrowicz (PPbike Salon Rowerowy) – Zachodnia Liga, Moryń

Sezpn 2017 rozpoczęty. W Przyjezierzu k/Morynia nastąpiła inauguracja sezonu Zachodnie Ligi MTB 2017. Na starcie stanęło 169 zawodników spragnionych ścigania i ciekawych swojej formy po przygotowaniach zimowych. Świecące słońce i wiosenna temperatura sprzyjały ściganiu. Organizator przygotował szybką 50 kilometrową trasę z lekkimi podjazdami podjazdami. Przez większość dystansu trasa była prowadzona przez leśne ścieżki tylko momentami zdarzał się grząski piach.

Pierwszy start w sezonie to zawsze specyficzny wyścig. Nikt nie chce wyjść z inicjatywą, każdy jedzie asekuracyjnie, bo nie wie jak silni są rywale. Tak było i tym razem. Przez pierwszą część dystansu jechała duża ok. 25 osobowa grupa zawodników w równym tempie. Dopiero w połowie dystansu nastąpiły pierwsze mocniejsze ataki, po jednym z przyspieszeń pod górkę udało mi się odjechać reszcie stawki wraz z Filipem Hasse i Jarkiem Panejko. Tak jadąc w trójkę dojechaliśmy praktycznie do końca wyścigu. Na ok. 5 km do mety zaatakowałem po podjeździe i samotnie dojechałem do mety z 20 sek przewagą nad Filipe Hasse i 1 min nad Jarkiem Panejko.

Poziom zawodników rośnie z roku na rok co cieszy, bo wyścigi w dalszej części sezonu będą ciekawe.

Podsumowując wyrazy uznania należą się organizatorom za świetną organizację, za przygotowanie i zabezpieczenie trasy. Do zobaczenia na następnych wyścigach.

COMMENTS

DISQUS: 0