Wyniki – 25-26 marca 2017

Wyniki – 25-26 marca 2017

Wyniki – 29-30 września 2018
Wyniki – 9-10 czerwca 2018
Wyniki – 2-3 kwietnia 2016
Michał Topór (Superior Zator): “ten wyścig był niczym wdech świeżego powietrza po kilku dniach spędzonych pod ziemią.”
Bartłomiej Wawak wygrywa Kamptal Klassik Trophy w Langenlois!

Oficjalnie możemy ogłosić, że sezon “w kraju” wystartował. W cudzysłowie, bo dla wielu krajowych zawodników otwarciem sezonu jest austriacki wyścig Kamptal Klassik Trophy. W sumie blisko 50 zawodników z Polski stanęło na starcie. Najwięcej radości sprawił nam Bartłomiej Wawak, który wygrał w elicie mężczyzn. Swój wyścig wygrał też pierwszoroczny junior – Mateusz Nieboras, który w tym sezonie będzie jeździć w barwach JBG-2 Professional MTB Team. Wśród kobiet najlepiej pojechała Ola Podgórska, która zajęła 7 miejsce w elicie kobiet.

W RPA zakończyła się prawdopodobnie najważniejsza etapówka na świecie czyli ABSA Cape Epic. Z etapu na etap swoje zwycięstwo przypieczętowywali zawodnicy Scott SRAM – zarówno w elicie, jak i w mixie. Nasi reprezentanci co prawda przejechali ostatni etap, ale ostatecznie nie zostali sklasyfikowani przez sobotnią wizytę Michała w szpitalu. Relacje, wideo, galerie zdjęć – wszystko o tegorocznym ABSA Cape Epic znajdziecie tu.

Za tydzień w niedzielę kolejny w kalendarzu wyścig HC czyli Internazionali d’Italia Series, tym razem w Montichiari. Ciekawe czy zawodnicy, którzy mają za sobą starty w RPA także pojawią się na starcie.

W kraju pierwsze maratony – te lokalne, jak i pierwszy z dużej serii czyli Poland Bike Marathon, który na starcie zgromadził blisko tysiąc osób.

Jeśli chodzi o szosę to w zasadzie sprowadza się do wywiadu z Peterem Saganem po Gandawa-Wevelgem:


ŚWIAT

ABSA Cape Epic – Cape Tow, RPA

Elita


  1. Nino Schurter / Matthias Stirnemann – Scott SRAM MTB Racing
  2. Christoph Sauser / Jaroslav Kulhavy – Investec Songo Specialized
  3. Nicola Rohrbach / Daniel Geismayr – Centurion Vaude
  4. Hector Leonardo Paez Leon / Max Knox – Kansal Plscon
  5. Manuel Fumic / Henrique Avancini – Cannondale Factory Racing XC

  1. Esther Suss / Jennie Stanerhag – Meerendal CBC
  2. Mariske Strauss / Annie Last – Hansgrohe Cadence OMX Pro
  3. Sabine Spitz / Robyn de Groot – Ascendis Health

Masters


  1. Cadel Evans / George Hincapie – BMC Absa Racing Team
  2. Tomi Misser / Ibon Zugasti – Orbea Factory
  3. TBart Brentjens / Abraao Azevedo – CST Sandd American Eagle

Mix


  1. Jenny Rissveds / Thomas Frischknecht – Scott SRAM Nextlevel
  2. Grant Usher / Amy Beth McDaugall – Joberg2C-Valencia
  3. Johan Labuschagne / Catherine Williamson – RBI Tech Mitas

Kamptal Klassik Trophy – Langenlois, Austria

Elita


  1. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  2. Nadir Colledani – Torpado Gabogas
  3. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas Trek
  • Fabian Giger – Kross Racing Team – miejsce 8
  • Anton Sintsov – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 9
  • Marek Konwa – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 10
  • Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 16
  • Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 22
  • Jakub Zamroźniak – Kadra MTB – miejsce 24
  • Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 30
  • Bartosz Janowski – Romet Factory Team – miejsce 34
  • Filip Helta – SGR Specialized – miejsce 38
  • Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 40
  • Marceli Bogusławski – Kadra MTB – miejsce 31
  • Krzysztof Łukasik – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 42
  • Maciej Jeziorski – Romet Racing Team – miejsce 45
  • Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 49
  • Mikołaj Dziewa – SGR Specialized – miejsce 59
  • Szymon Biel – miejsce 62
  • Łukasz Klimaszewski – Mitytoyo AZS Wratislavia – miejsce 63
  • Karol Rożek – JBG-2 Professional MTB Team – DNF
  • Patryk Kaczmarczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia – DNF

  1. Barbara Benko – Focus XC Team
  2. Anne Tauber – Habitat Mountainbike Team
  3. Janka Stevkova – Outsiterz Cycling Team
  • Aleksandra Podgórska – SGR Specialized – miejsce 7
  • Paula Gorycka – Struby BiXS Team – miejsce 9
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 13
  • Gabriela Wojtyła – Kadra MTB – miejsce 16
  • Rita Malinkiewicz – Kadra MTB – miejsce 17
  • Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 18
  • Iwona Kurczab – SGR Specialized – miejsce 19
  • Małgorzata Mazurek – Niezrzeszona – miejsce 23
  • Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 24
  • Marlena Droździok – Kadra MTB – miejsce 25
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric – DNF
  • Adrianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – DNF

Junior


  1. Mateusz Nieboras – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Florian Hamm – RSV Garching
  3. Erik Fetter – Kadra MTB Węgier
  • Stanisław Nowak – Kadra MTB – miejsce 6
  • Paweł Garczyk – OS Racing Team – miejsce 28
  • Dominik Dankowski – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 29
  • Jakub Kowalczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 30
  • Maciej Stępień – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 44
  • Kamil Tarnawski – KKW Superior Wałbrzych
  • Wojciech Ceniuch – Kadra MTB – miejsce 48
  • Julian Szeremeta – Warszawski Klub Kolarski – miejsce 52
  • Dariusz Michalik – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 55
  • Szymon Hrylik – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 58
  • Arkadiusz Mirek – Kadra MTB – DNF

Juniorka


  1. Lisa Pasteiner – Ghost Factory Racing
  2. Franziska Koch – Kadra MTB Niemiec
  3. Corina Druml – ASVO OAMTS SC Hermagor
  • Patrycja Świerczyńska – Kadra MTB – miejsce 6
  • Anna Gdańska – Kadra MTB – miejsce 14
  • Natalia Jeruzalska – KKW Superior Wałbrzych – DNF

Coupe de France – Marsylia, Francja (UCI C1)

  1. Maxime Marotte – Cannondale Factory Racing
  2. Thomas Griot – Materiel Velo.com
  3. Miguel Martinez – Tropix Factory Racing
  4. Julien Absalon – BMC MTB Racing
  5. Stephane Tempier – Bianchi Countervail

  1. Githa Michiels – Kadra MTB Belgii
  2. Pauline Ferrand Prevot – Canyon SRAM Racing
  3. Corinna Gantenbein – Kadra MTB Szwajcarii

POLSKA

Otwarte Mistrzostwa Orzesza Cross Country 2017 – Orzesze

Elita


  1. Michał Topór – Superior Zator
  2. Dariusz Batek – CST MTB Team
  3. Sylwester Janiszewski – Wibatech 7R Fuji

  1. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opocznowe
  3. Barbara Borowiecka – Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Junior


  1. Grzegorz Armatys – Tarnów
  2. Tomasz Gawlas – Opony Serafinowski
  3. Tobiasz Gromotka – Pressing Bike System Ice Went Team

Juniorka


  1. Sandra Adamczyk – Liv Feniks Women’s Cycling Team
  2. Wioleta Brzeziok – Liv Feniks Women’s Cycling Team
  3. Emilia Pluta – Liv Feniks Women’s Cycling Team

Masters kobiety


  1. Agata Hamera – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
  2. Sławomira Gajdzik – KK Świerklany

Masters I


  1. Remigiusz Ciok – Bielsko Biała
  2. Adrian Rzeszutko – Myślenice
  3. Krzysztof Paluszek – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych

Masters II


  1. Marek Kubuszok – Bike Atelier MTB Team
  2. Andrzej Dziambor – Teobike Racing Team
  3. Wojciech Markiewka – Gomola Trans Airco

Górznieński Maraton MTB – Górzno Dworek Wapionka

  1. Michał Różański – Trigar MTB Team
  2. Michał Wyźlic – Komobike Scott
  3. Przemysław Krynicki – SISU OWB Team

  1. Joanna Bejm – Gdynia
  2. Kasia Laskowska – Finisher.pl
  3. Anna Kaczmarek – Babskie kręcenie

Leszczyńska Liga Rowerowa (Kryterium Leśne) – Trzebania

  1. Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  2. Grzegorz Grabarek – Real 64sto
  3. Przemysław Rozwalka – StrefaSportu.pl MW Invest

  1. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Real 64sto
  2. Renata Głód – StrefaSportu.pl MW Invest
  3. Hanna Dembska – Kross Euro-rower.pl

Zachodnia Liga MTB – Moryń

  1. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  2. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  3. Jarek Panejko – Cubica Racing Team

  1. Marta Balcerzak – Mistrzowskie Rowery
  2. Małgorzata Lewandowska – Rowery Turowski Team
  3. Milena Bogucka – Bike Team roletki.home.pl

LOTTO Poland Bike Marathon – Otwock

  1. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  2. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  3. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  3. Izabela Żeszczyńska – Dirty40

COMMENTS

DISQUS: 0