Bartłomiej Wawak wygrywa Kamptal Klassik Trophy w Langenlois!

Bartłomiej Wawak wygrywa Kamptal Klassik Trophy w Langenlois!

Michał Topór (Reprezentacja Polski) – Proffix Swiss Cup, Haiming
Plan na weekend 12/2018
Michalina Ziółkowska szykuje się do mistrzostw Europy
Rafał Hebisz podsumowuje starty juniorów w Graz
Wyniki – 9-10 czerwca 2018

Zawodnik polskiej ekipy Kross Racing Team zdobywa austriackie Langenlois, na drugiej pozycji finiszował Włoch Nadir Colledani. Podium uzupełnił Jan Skarnitz z Czech. Wśród kobiet wygrała Barbara Benko.

Bartłomiej Wawak wystartował bardzo dobrze i od początku wyścigu jechał w czubie. Gorzej szło drugiemu z reprezentantów Kross Racing Team – Fabianowi Gigerowi. Jednak Szwajcar od drugiego okrążenia zaczął odrabiać straty.

Z przodu czujnie jechał Wawak, kontrolując rywali i nie pozwalając im na atak. Na ostatnią rundę wjechał wraz z Nadirem Colledanim i Janem Skarnitzem. Polak pokonał rywali finiszem na ostatnich metrach i to on mógł unieść ręce na podium w geście zwycięstwa.

Po początkowych problemach Fabian Giger z każdym okrążeniem odrabiał straconą pozycję. Ostatecznie sił wystarczyło mu na zajęcie ósmej lokaty.

To kolejny zwycięski start dla KRT, po wygranym dwa tygodnie temu przez Maję Włoszczowską wyścigu Internazionali d’Italia w Mediolanie. A już za tydzień kolarze z Kross Racing Team wystartują we włoskim Montichiari.

Wszelkie informacje na temat drużyny można przeczytać na stronie www.krossracingteam.pl i profilu na Facebooku.

COMMENTS

DISQUS: 0