Raport z Cape Epic 2017 #7 – Etap 6

HomeWynikiRelacje

Raport z Cape Epic 2017 #7 – Etap 6

Ten etap od początku zapowiadany był jako ten królewski, ten na którym zapadną rozstrzygnięcia. Szkoda, że dla Michała Bogdziewicza rozstrzygnięcia zapadły jeszcze przed startem, kiedy słabiej się poczuł i został przewieziony do szpitala. O przyczynach i dalszych losach Michała dowiecie się z wideo w dalszej części relacji, a teraz skupmy się na walce o klasyfikację generalną. Scott Sram i Specialized dzieliło przed startem tylko 50 sekund. Niespodziewanie od samego początku do walki o etap przystąpił team Centurion Vaude. Prowadzili przez prawie 2 godziny, kiedy mocne tempo zaczęły narzucać oba teamy Scott. W czołówce zostali oprócz wymienionych Specialized i Kansal Plascon. Hector Leonardo Paez Leon i Max Knox w drugiej części wyścigu radzą sobie naprawdę dobrze i starali się naciągać czołową grupę. Jednak najmocniejsze zaciągi urządzali na zmianę Kulhavy i Sauser. Działo się tak do czasu ich kolejnego kapcia, dość szybko dojechał ich race support i wymienili koło. Jednak tempo w czołówce było już wtedy podkręcane do maksa, tak aby powiększyć przewagę Scott Sram w generalce. Później defekt dopadł także „Young Guns” Scott Sram i na czele został: Nino, Matthias, Hector i Max. Scott Sram odniósł kolejne zwycięstwo na etapie, a 16 sekund za nimi wjechał team Kansal Plascon. W klasyfikacji generalnej Szwajcarzy mają już przewagę 6:50 nad Specialized, a team Kansal Plascon wskoczył na trzecie miejsce.

Wyniki etapu:

Klasyfikacja generalna:

W rywalizacji kobiet dziś pecha miały dotychczasowe viceliderki. Sabine Spitz złamała kierownicę i wraz z Robyn de Groot poniosły stratę rzędu 35 minut. Etap tym razem wygrały Annie Last i Mariske Strauss, które finiszowały 30 sekund przed liderkami generalki Esther Suss i Jennie Stenerhag. Zwyciężczynie dzisiejszego etapu wskoczyły dziś na drugie miejsce w generalce.

Wyniki etapu:

Klasyfikacja generalna:

Teraz czas na wieści od Michała Bogdziewicza i Emila Wydartego. Bez przedłużania najlepiej głos oddać głównym bohaterom:

A teraz czas na porcję materiałów wideo od organizatorów.


 

COMMENTS

DISQUS: 0