Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po zgrupowaniu we Włoszech

HomeINFORMACJE PRASOWE

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po zgrupowaniu we Włoszech

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trener Bogdan Czarnota wraz ze swoimi podopiecznymi z drużyny, mają za sobą intensywne zgrupowanie w Riva del Garda. Dwóch zawodników z teamu, Marceli Bogusławski oraz Jakub Zamroźniak przebywali w tym samym miejscu z ramienia Kadry Polskiego Związku Kolarskiego. Kolarze pracowali nad formą w trakcie ciężkich treningów, a po powrocie do kraju przeszli testy wydolnościowe, które potwierdziły prawidłowy schemat przygotowań. W podróży po Włoszech towarzyszył im Volkswagenem Caravelle, który umożliwiał komfortowe przewożenie sprzętu rowerowego w pojemnej przestrzeni bagażowej.

Bogdan Czarnota – trener drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Ostanie dwa tygodnie zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, brali udział w zgrupowaniu przed zbliżającymi się pierwszymi startami. Moi podopieczni pracowali nad wytrzymałością oraz wytrzymałością siłową – był to kolejny etap do zbliżającego się sezonu. Każdy indywidualnie pracował również nad swoimi słabymi stronami z fizjoterapeutą. Tereny i pogoda były idealne do przeprowadzenia tego rodzaju treningu, dzięki czemu zrealizowaliśmy założone plany w 100%. W tym samym okresie Marceli Bogusławski oraz Jakub Zamroźniak brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej, gdzie również realizowali te same założenia treningowe. Każdy z zawodników wykonywał sumiennie i rzetelnie swoje treningi, a atmosfera, która panowała w całym teamie, pozwalała na przyjemniejszą pracę. Po zakończonym zgrupowaniu widać oczekiwane efekty, wszyscy zawodnicy czują się dobrze. Pobyt we Włoszech zdecydowanie pomógł również zintegrować całą naszą drużynę.

Marek Konwa – zawodnik drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Zgrupowanie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team nad Gardą przebiegło zgodnie z planem. Pogoda dopisała w 100%, dzięki temu mogliśmy zrealizować wszystkie założenia treningowe, tereny w tamtych rejonach sprzyjają jeździe na rowerze. A włoska kuchnia dodaje smaku temu wszystkiemu:) Za tydzień już pierwsze starty w zawodach MTB.

Katarzyna Solus – Miśkowicz – zawodniczka drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Dwa tygodnie pierwszego zgrupowania w tym sezonie zleciały zanim się obejrzałam. Codzienna jazda na rowerze w cieplejszym klimacie to jest właśnie to, czego mój organizm potrzebował po tak długiej i srogiej zimie, jaką mieliśmy na Podhalu. Wiele godzin spędzonych na siodełku, wspólnych treningów i razem spędzonego czasu pozytywnie nastraja mnie w oczekiwaniu na początek sezonu. Już 26 marca będziemy mogli sprawdzić naszą dyspozycję podczas wyścigu w Austrii w kategorii C1. Ciężka praca wykonana na obozie powinna zaprocentować i z taką nadzieją czekam na pierwszy start :)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0