Poznajmy się – Mitutoyo AZS Wratislavia

HomeSportMitutoyo AZS Wratislavia

Poznajmy się – Mitutoyo AZS Wratislavia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Team z Wrocławia skupia przede wszystkim studentów, którzy chcą godzić swoją pasję z nauką, ale w swoich szeregach ma także utalentowaną młodzież. W nadchodzącym sezonie zawodnicy będą starali się o jak najlepsze wyniki w maratonach MTB i imprezach rozgrywanych w formule olimpijskiej XCO. Istniejąca od ponad 10 lat sekcja kolarska w Klubie Sportowym AZS Wratislavia jest miejscem, gdzie spotykają się pasjonaci kolarstwa.

Advertisement

Ważne wzmocnienie dla całej drużyny

W tym sezonie do Karoliny Cierluk, Łukasza Klimaszewskiego, Patryka Kaczmarczyka i Wojciecha Pawłowskiego dołącza Krzysztof Łukasik. Specjalista od wyścigów XCO, który ma szansę mocno namieszać na krajowym podwórku. Krzysiek na swoim koncie ma wygrane w Pucharze Polski XCO, a także Pucharze Mazowsza. W nadchodzącym sezonie Krzysiek pojawi się także na imprezach zagranicznych.

Krzysiek jest bardzo ambitnym zawodnikiem, co roku podnosi sobie poprzeczkę i bardzo poważnie podchodzi do kolarstwa, przez co jest w stanie osiągać wysokie wyniki sportowe. A do tego jest niezwykle skromnym chłopakiem, czym mnie osobiście ujął – mówi Kamil Dziedzic, manager drużyny kolarskiej Mitutoyo AZS Wratislavia.

Ambitne cele na sezon

W tym roku stawiamy na najpopularniejsze imprezy masowe. Głównym celem jest Bike Maraton. Tam będziemy na pewno obecni w tym sezonie, naszym celem jest wygranie klasyfikacji drużynowej! Planujemy także wystawić mocną ekipę na wyścig etapowy Bike Adventure, a kropką nad „i” w maratonach MTB będą wrześniowe Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu, z których chcemy wrócić po raz kolejny z medalami!W naszych planach na sezon nie zabraknie oczywiście wyścigów cross-country. Na pewno pojawimy się na Pucharze Polski XCO oraz Mistrzostwach Polski XCO. Zawodnicy pojawią się też na kilku mniejszych imprezach. Nie rezygnujemy z cross-country, bo w naszej ocenie to wciąż fajna i rozwojowa odmiana kolarstwa górskiego.

Cieszymy się, że nasza sportowa aktywność została także dostrzeżona i wsparta finansowo przez Miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Związek Kolarski, za co serdecznie dziękujemy. To bardzo pomaga w realizowaniu wszystkich postawionych przez nas założeń. – dodaje Kamil Dziedzic

Sezon startowy dla klubu rozpocznie się już niebawem. Pierwszym poważnym wyścigiem XCO w sezonie będzie Kamptal Klassik Trophy w Langenlois w Austrii z międzynarodową kategoria UCI C1.

Wszystkich miłośników kolarstwa i portalu mtb-xc.pl zapraszamy na nasz fanpage, a także stronę internetową, gdzie znajdziecie wszystkie najświeższe informacje, dotyczące wszystkiego co związane z klubem!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0