Plan na weekend 8/2017

HomeRóżności

Plan na weekend 8/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Jak to dziś napisał na swoim blogu Marek Tyniec – Prolog sezonu – tak, to teraz! Marek oczywiście o szosie, ale to samo dzieje się właśnie teraz w naszym ulubionym kolarstwie górskim. Na Cyprze weekend przyniesie rozstrzygnięcie w etapówce Cyprus Sunshine Cup – Afxentia, której czwartym etapem będzie wyścig cross country. Póki co świetnie idzie zawodnikom Kross Racing Team :)

Pruszkowscy działacze stają na głowie, żeby na BNP Paribas Arena ściągnąć kibiców. Magnesem ma być odbywający się w ten weekend Puchar Polski na torze, a atrakcjami mają być konkursy dla kibiców oraz „wystawa rowerów z minionej epoki„. Żeby było tego mało PZKol znalazł luzem jakieś 10 tysięcy złotych na zapewnienie transmisji live z tej trzydniowej imprezy. Wszystko super, tylko dlaczego te zawody odbywają się w tym samym czasie kiedy Puchar Świata na torze czego efektem jest nieobecność naszych najlepszych zawodników?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że PZKol we wszystkich poza torem dyscyplinach kolarskich przerzuca na organizatorów wszystkie koszty ich organizacji, nie oferuje nic jednocześnie pobierając opłaty. #logikapruszkowa

Wspomniany Puchar Świata na torze, który rozgrywany będzie w Los Angeles będzie można zapewne obejrzeć na kanale YT UCI. Z lei rozgrywane w weekend wyścigi szosowe Omloop Het Nieuwsblad oraz Kuurne Bruxelles Kuurne. Ten drugi do obejrzenia na legalu w normalnym Eurosporcie, ale OHN przegrywa z MŚ w Lahti. Wygranymi będą posiadacze dostępu do Eurosport Playera, gdzie jest specjalny kanał „UCI World Tour”. W przeciwnym razie pozostają do dyspozycji wątpliwej jakości linki ProCyclingLive.com.

Wracając do kolarstwa górskiego, w niedzielę startuje Andalucia Bike Race, gdzie na starcie m.in. zawodnicy JBG-2, ale także wielu amatorów z Polski. Klikając tu, możecie zobaczyć relacje naszych wysłanników z zeszłego roku.

Weekend przynosi też trzy lokalne wyścigi. Ze względu na odwilż preferowane raczej rowery górskie, ale pewnie nie zabraknie takich co pojadą na przełajówkach:

  • Finał Pucharu Krajny w kolarstwie przełajowym – link
  • Zimowa Legia MTB Maraton – Warszawa / WAT – link
  • Northtec MTB Zimą – Mrozy – link

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0