Paula Gorycka ponownie w drużynie UCI

HomeRóżności

Paula Gorycka ponownie w drużynie UCI

Po niespodziewanym pod koniec 2015 roku rozwiązaniu drużyny 4F Racing Team, której pierwotnym celem była kwalifikacja swoich zawodników na Igrzyska w Rio Paula Gorycka została na przysłowiowym lodzie. W 2016 roku jeździła w barach Airbike Prolog Jabłonna, ale wielokrotnie podkreślała, że to faza przejściowa, chwila oddechu. Słowa dotrzymała, bo oto w zasadzie zaskoczyła wszystkich informując, że w 2017 roku będzie reprezentować barwy szwajcarskiej grupy Struby Bixs. Z przerwą w 2016 od 2010 roku nieprzerwanie jeździła w drużynach UCI:Sponsorami tytularnymi są biuro architektoniczne Strüby oraz producent rowerów Bixs.

Skoro o rowerze mowa, to cała drużyna jeździ na flagowych modelach Bixs Core Team:O podstawowej specyfikacji oraz co ważniejsze planach Pauli na ten sezon możecie przeczytać poniżej w krótkim komentarzu, który przesłała nam ze zgrupowania na Majorce:

Cele są proste – skupić się na mądrym oraz celowym treningu i patrzeć w przyszłość. Jeździmy na rowerach BiXS, model Core Team, z komponentami DT Swiss, Ritchey, Shimano, Schwalbe. W kalendarzu mamy wszystkie europejskie wyścigi z cyklu Pucharu Świata, do tego zawody rangi HC i C1 w Europie. Ja zaliczę też wyścigi w Polsce, które są wpisane do kalendarza UCI. Sezon rozpocznę na przełomie marca i kwietnia od wyścigu w Langenlois lub w Montichiari. O tym jeszcze nie zdecydowaliśmy. Teraz jesteśmy na zgrupowaniu na Majorce, atmosfera jest bardzo pozytywna, razem trenujemy, razem też spędzamy czas wolny.Paula Gorycka będzie jedyną zawodniczką spoza Szwajcarii. Obok niej w drużynie przede wszystkim MŚ U23 Ramona Forchini oraz Franziska Brun, Sonja Guerrini, Silvan Kalin, Jeremias Marti, Melanie Tresch oraz Andri Zgraggen. Menadżerem drużyny jest Andreas Kurmann, a asystentem Hanspeter Zgraggen.

COMMENTS

DISQUS: 0