Pierwsza bitwa o Śnieżkę już 27 lutego

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Pierwsza bitwa o Śnieżkę już 27 lutego


Informacja prasowa


To jest ten dzień, na który czeka wielu entuzjastów MTB w Polsce. 27 lutego 2017 o godz. 20:00 ruszą zapisy do kultowego wyścigu na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka.

O wyjątkowości tej imprezy świadczy wiele faktów – oprócz spektakularnej trasy, niesamowitej końcówki i magicznego miejsca finiszu – to po po prostu jeden z najstarszych wyścigów MTB w Polsce. Tu startowali pionierzy polskiego kolarstwa górskiego i najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie. Śnieżka pamięta jeszcze czasy, w których na szczycie finiszowali zapaleńcy – amatorzy, którzy z czasem zmienili się w profesjonalnych zawodników. Tu po prostu działa się historia.

To już 27. raz. Od tylu lat co roku wjeżdżamy na najwyższy szczyt Karkonoszy i najwyższy szczyt Sudetów.

O wielu lat organizatorem kolejnych wjazdów na Śnieżkę jest Grabek Promotion – organizator cyklu Bike Maraton, Szosowego Klasyka, Bike Adventure i Trophy Maja Race oraz cyklu biegowego Runner’s World Super Bieg.

Limit miejsc na Uphill Race Śnieżka jest wyśrubowany i ograniczony – wynosi tylko 350 miejsc i można się spodziewać, że jak co roku, lista startowa zapełni się błyskawicznie.

Każdy kto choć raz startował w tej imprezie, wie jak wielki to wysiłek i jak ogromna satysfakcja.

Na trasie kolarzy dopingują czasem tysiące turystów, a ostatnie metry pokonuje się zazwyczaj w wąskim szpalerze wiwatujących kibiców, wyznaczających drogę po upragniony, czekający na szczycie pamiątkowy medal.

Wyjątkowości dodaje też fakt, że po Karkonoszach nie można przecież ot tak – pojeździć na rowerze. Przepisy Karkonoskiego Parku Narodowego jasno precyzują co wolno, a czego nie, ale TEGO dnia 350 wybrańców pomknie przez Biały Jar i Równię pod Śnieżką na najwyższy szczyt Karkonoszy i zakończy rywalizację na wys. 1602 m n.p.m.

Nieco ponad 13 km trasy z przewyższeniem ponad 1000 m. Z Karpacza na Śnieżkę.

Uphill Race Śnieżka odbędzie się w tym roku 25 czerwca. Start z Karpacza o godz. 10:00 Zapisy ruszają 27 lutego. Start o godz. 20:00.

Limit uczestników: 350 osób.

Rekord trasy: Michał Ficek w 2015 r (47:58)

W Karkonoszach nie na się wjechać wyżej i dojechać dalej.

To wyścig, w którym możesz wystartować w lecie, a zakończysz go w zimie.

Inni na Śnieżkę wchodzą – Ty wjedziesz.

Tam naprawdę da się wjechać, nie zsiadając z roweru.

COMMENTS

DISQUS: 0