Cykloklasa Merida w pełnej gotowości przed nowym sezonem

HomeINFORMACJE PRASOWE

Cykloklasa Merida w pełnej gotowości przed nowym sezonem

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


Informacja prasowa


– Cykloklasa Merida to nie tylko pierwsze w Polsce klasy kolarskie dla dziewczyn w szkole podstawowej. To także wielka przygoda tych dziewczyn, które stale rozwijają swoją rowerową pasję – powiedział Dariusz Skupień podczas przedsezonowej prezentacji Cykloklasy Merida. 4 stycznia br. odbyła się ona w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach. Pionierskie klasy z Rydułtów gościły tego dnia przedstawicieli śląskiego środowiska kolarskiego, którzy podsumowali sezon 2016. Wśród młodych śląskich zawodników i zawodniczek nagrodzonych za ostatni rok nie zabrakło przedstawicielek Cykloklasy Merida. Zdominowały one klasyfikację najlepszych żaczek na Górnym Śląsku (1. Martyna Papierok, 2. Łucja Szramowska, 3. Magdalena Cop, 4. Paulina Landsfoit, 5. Roksana Milczarek, 6. Natalia Macha, 10. Marta Matys), a Cykloklasa Merida zwyciężyła w tej kategorii w kl. drużynowej. Była ona także najlepszą drużyną wśród młodziczek. W tej kategorii dziewczyny z Rydułtów miały w pierwszej „10” trzy reprezentantki (1. Emilia Ryszka, 5. Agnieszka Bolenda, 6. Nikola Kajzerek).

– Wyniki, które osiągają nasze zawodniczki, są rewelacyjne, cały czas obserwujemy postępy tych dziewczyn – stwierdził Dariusz Skupień. W swojej pracy stawia na on na stały rozwój młodych adeptek kolarstwa, którego efekty są widoczne już teraz. W sezonie 2016 zawodniczki Cykloklasy Merida aż 180 razy stawały na podium, zajmowały czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich czy w Nutella Mini Tour de Pologne. – Cieszymy się ich sukcesami, czujemy się ich częścią i jesteśmy z nich dumni. Jesteśmy pewni, że którąś z tych dziewczyn będziemy kiedyś oglądać na najwyższym stopniu podium wielkiego wyścigu – powiedziała Anna Bara, marketing manager Merida Polska, tytularnego sponsora pionierskich klas kolarskich w Rydułtowach. – Rozpoczynamy trzeci sezon z dziewczynami i każdy kolejny utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o tym, by je wspierać, była bardzo dobra – dodała. W roku szkolnym 2016/17 w Cykloklasie Merida kształci się 31 dziewczyn w 4., 5. i 6. klasie. – We wrześniu planujemy otworzyć 7. klasę i nową 4., a w kolejnym roku także 8. klasę, by zachować ciągłość szkolenia. Docelowo w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach planujemy kształcić w Cykloklasie Merida 50 dziewczyn – wyjaśnił Dariusz Skupień.

W nadchodzącym sezonie jego podopieczne mają startować w ok. 40 wyścigach. – Będą to  m.in. starty w Nutella Mini Tour de Pologne, na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich czy wyścigi Pucharu Polski. Planujemy ścigać się na szosie i w terenie, być może spróbujemy także swoich sił na torze – wyjawił Skupień. Podczas prezentacji w Rydułtowach wszyscy zebrani mogli poznać wszechstronne umiejętności jego zawodniczek, które dały się poznać także jako utalentowane wokalistki. – Cieszę się, że mogliśmy przedstawić dziewczyny z Cykloklasy Merida szerszemu gronu śląskiego środowiska kolarskiego. Wspólnie z innymi młodymi zawodnikami i zawodniczkami ze Śląska mogły one spotkać tego dnia utytułowanych starszych kolegów i koleżanki, jak odnosząca wielkie sukcesy na torze Justyna Kaczkowska czy świetni zawodnicy MTB z grupy JBG2. To ważne, że mają od kogo brać przykład – podsumował trener z Rydułtów.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0