Michał Ficek zwycięża w Tour de Bike Atelier w Katowicach

HomeINFORMACJE PRASOWEVWSU MTB Team

Michał Ficek zwycięża w Tour de Bike Atelier w Katowicach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


Informacja prasowa


Podobnie jak w poprzednich trzech wyścigach – Tychach, Kartuzach, Krakowie – zawodnicy ścigali się na profesjonalnym trenażerze Elite. Zmierzyli się z prawie 11-kilometrową trasą, która odwzorowywała pętlę mistrzostw świata w Madrycie. Dzięki podłączeniu urządzenia do monitora uczestnicy mogli poczuć się, jakby faktycznie ścigali się na rundzie światowego czempionatu.

Najszybszy na „hiszpańskich szosach” był Michał Ficek, który pokonał cały dystans w 13:21.

Zawsze przyjemnie pojeździć po ulicach słonecznego Madrytu, kiedy na zewnątrz takie mrozy – opowiada zwycięzca, który tym występem zapewnił sobie miejsce w Wielkim Finale. – Zdecydowanie lepiej czuję się na bardziej górzystych trasach, ale wynik pokazał, że na takim profilu też sobie radzę. Pojechałem z całych sił, nie oszczędzając się. Na ten moment sezonu było to wszystko na co aktualnie mnie stać.

Jestem jeszcze daleki od szczytu formy kolarskiej. Standardowo w tym okresie przygotowawczym przeważają w moim przypadku aktywności nie związane z rowerem – bieganie, basen, siłownia. Dobrze jest jednak czasami przewentylować płuca podczas rywalizacji na rowerze stacjonarnym. Forma z pewnością dopiero nadejdzie, a pierwsze starty planuję na przełom marca i kwietnia.

Michał Ficek to najbardziej utytułowany kolarz w imprezach organizowanych przez Bike Atelier. Poza trzykrotnym triumfem w generalce wyścigów na trenażerach, dwa raz zwyciężał także w klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maraton. Jak sam zapowiada będzie walczył o kolejną wygraną

 

 

Nie mam do końca ułożonego kalendarza startowego na sezon 2017, ale mam nadzieję wystartować w większości maratonów z cyklu Bike Atelier – podsumowuje.

Pomimo rekordowego czasu uzyskanego przez zwycięzcę, walka o pierwsze miejsce wcale nie była pozbawiona emocja. Drugi Sebastian Pakulski stracił zaledwie 13 sekund (wynik – 13:34), a trzeci Grzegorz Szwan (13:49) był wolniejszy o tylko 28 sekund.

Wyścig w Katowicach był czwartą serią Tour de Bike Atelier. Przed uczestnikami jeszcze 8 możliwości walki o nagrody i awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 25 lutego w Sosnowcu. Zawodnicy przystąpią do rywalizacji w przejazdach eliminacyjnych w Nowym Sączu (11-14 stycznia), Lubinie (18-21 stycznia), Częstochowie (25-28 stycznia), Sosnowcu i Wrocławiu (1-4 lutego), Gliwicach (8-11 lutego), a także Poznaniu i Dąbrowie Górniczej (15-18 lutego). 

Udział w imprezie jest bezpłatny. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść w godzinach otwarcia sklepu. Organizator zapewnia rower (można też startować na swoim), pedały platformowe (również można zamontować swoje), bidon z napojem izotonicznym oraz baton energetyczny Power Bar. Na najszybszych czekają bony podarunkowe do sklepów Bike Atelier oraz roczne prenumeraty magazynów kolarskich („Szosa”, „bikeBoard”). Pełny regulamin imprezy znajduje się pod linkiem – regulamin.

Wyniki – Top 5:

  1. Michał Ficek – 13:21
  2. Sebastian Pakulski – 13:34
  3. Grzegorz Szwan – 13:49
  4. Patryk Chomiuk – 15:04
  5. Remigiusz Chomiuk – 15:33

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0