Wyniki 2-4 grudnia 2016

Wyniki 2-4 grudnia 2016

Plan na weekend 47/2018
Wyniki – 11-13 listopada 2016
Plan na weekend 52/2017
Plan na weekend 7/2017
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #2

Mijający weekend to z naszego krajowego i sportowego punktu widzenia dwie bardzo ważne imprezy – IV Memoriał Marka Cichosza, który został rozegrany w Bytowie oraz Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym Masters, gdzie na starcie stanęło kilkunastu Polaków.

Komu było za daleko na północ kraju to pojechał do naszych południowych sąsiadów – w Czechach w sobotę Toi Toi Cup z Markiem Konwą na podium, a w niedzielę Mistrzostwa Słowacji w kolarstwie przełajowym, gdzie po tytuł sięgnęli Martin Haring oraz Janka Stevkova.

Jeśli chodzi o wyścigi w Belgii, to rywalizacja w czubie stawki powoli zaczyna przypominać to co mamy w elicie mężczyzn w cross country – relację z wyścigu dominują 2-3 zawodnicy i w zasadzie #nikogo to co dzieje się w tyle stawki…

Zanim przejdziemy do poważnych rzeczy to zerknijcie na poniższy materiał. W Stanach odbyły się Mistrzostwa w przełajach ale na rowerach “single speed”, w których gościnnie wystąpił Sven Nys. Amerykanom możemy przede wszystkim zazdrościć dystansu…



Wracając do poważnych rzeczy to na początek nasi ambitni i zmotywowani Mastersi, którzy pojechali naprawdę świetne wyniki, a kilka osób za rok będzie na pewno chciało poprawić tegoroczny rezultat. Tęczowa koszulka Mastersa dla Polaka? Czemu nie!


Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym Masters – Mol, Belgia

Masters 30-34:

  • Adrian Jusińki – TRW Cloudware Team – miejsce 21

Masters 35-39:

  • Michał Józkowicz – Diversey – miejsce 35
  • Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer – miejsce 12
  • Artur Staniec – Warszawski Klub Kolarski – miejsce 28
  • Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com – miejsce 11

Masters 40-44:

  • Arkadiusz Jusiński – Renault Team – miejsce 13
  • Adam Ostrowski  – Adiostry Team – DNS
  • Arkadiusz Posmyk – Diversey – miejsce 50
  • Adam Starzyński – ProCycling.pl – miejsce 23
  • Dariusz Woźniak – Talvi Sport – miejsce 7

Masters 45-49:

  • Marek Bonecki – Diversey – miejsce 25
  • Tomasz Majewski – Diversey – miejsce 37
  • Tomasz Ostojicz – Diversey – miejsce 73
  • Rafał Tłuszczak – Hotel 4 Brzozy / Diversey – miejsce 68

Masters 50-54:

  • Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl – miejsce 33

Masters 55-59 – start 2 grudnia 2016 / 15:00:

  • Wojciech Bartolewski – Diversey – miejsce 26

ŚWIAT

Toi Toi Cup – Jabkenice, Czechy (UCI C2)

Elita+U23


  1. Radomir Simunek – CEZ Cyklo Team Tabor
  2. Jan Nesvadba – Expres.cz Merida Team Kolin
  3. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Krzysztof Szalacha – ZKS Stal Rzeszów – miejsce 17 / +4:15
  • Marcin Budziński – LKK LUKS Sławno – miejsce 24 / +1 okr
  • Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno – miejsce 26 / +2 ok

Kobiety open


  1. Vendula Kuntova – Expres.cz Merida Team Kolin
  2. Nikola Noskova – KC Kooperativa Jablonec
  3. Martin Kulaskova – VEZ Cyklo Team Tabor
  • Agnieszka Szpocińska – LKK LUKS Sławno – miejsce 14 / +4:24 (juniorka)

Hansgrohe Superprestige – Spa Francorchamps, Belgia (UCI C1)

  1. Wout van Aert
  2. Mathieu van der Poel
  3. Toon Aerts

Zilvermeercross – Mol, Belgia (UCI C2)

  1. Mathiue van der Poel
  2. Wout van Aert
  3. Tom Meeusen

Cyclocross International – Sion Valais, Szwajcaria (UCI C2)

  1. Julein Taramarcaz
  2. Nicola Rohrbach
  3. Lukas Fluckiger
  • Mariusz Gil – Team Gil – miejsce 7 / +1:37

POLSKA

IV Memoriał Marka Cichosza / Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Bytów

Elita mężczyzn


  1. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport
  2. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  3. Bartosz Pilis – Mexller Hurom Częstochowa

U23 mężczyzn


  1. Kamil Małecki – CCC Sprandi Polkowice
  2. Dawid Jona – GK Gliwice
  3. Tomasz Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów

Junior


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Kobiety Open


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (U23)
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Adrianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  4. Anna Sagan – LKS POM Strzelce Krajeńskie (Juniorka)

Masters I


  1. Maksymilian Bieniasz – Rowerownia.com KK Tarnovia
  2. Przemysław Janik – Cubica Racing Team
  3. Grzegorz Mazur – Niestowarzyszony

Masters II


  1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  2. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  3. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters III


  1. Jerzy Stękiel – Niestowarzyszony
  2. Grzegorz Repiński – Niestowarzyszony
  3. Edward Natkaniec – MLKS Baszta Bytów

Wyścig przełajowy “Klasa A” – Bytów

Elita


  1. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport
  2. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  3. Bartosz Pilis – Mexller Hurom Częstochowa
  4. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin (junior)
  5. Patryk Kostecki – Domin Sport

Kobiety open


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (U23)
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Adrianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)

Masters I


  1. Bartosz Koniuszewski – Belta Team
  2. Łukasz Pierzynowski – Ośka Warszawa
  3. Przemysław Janik – Cubica Racing Team

Masters II


  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Dariusz Hlek – Rowery Turkowski Team Szczecin
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

Poland Bike XC – Mikołajkowy Konstancin – Konstancin Jeziorna

  1. Kamil Kuszmider – TRW Cloudware Team
  2. Marcin Michalczewski – Legion Serwis
  3. Sebastian Żurek – Auto-mik Team

  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Mybike.pl
  2. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team
  3. Katarzyna Skura – Absolute Bike Team

 

COMMENTS

DISQUS: 0