CX Katowice już za miesiąc!

HomeINFORMACJE PRASOWE

CX Katowice już za miesiąc!


Informacja prasowa


Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice na stałe wpisał się w kalendarz wyścigowy PZKol. Impreza z roku na rok organizowana jest z coraz to większym rozmachem, co skutkuje rosnącym zainteresowaniem nie tylko zawodników, ale i kibiców.

IV edycja CX Katowice odbędzie się 17 grudnia 2016 roku. Ubiegłe edycje odbywały się na początku stycznia, jednak ze względu na kwestie organizacyjne termin IV edycji został zmieniony. Kolejny już raz Katowicki Wyścig Przełajowy ma rangę Pucharu Polski. W tym roku organizator postanowił zwiększyć ilość kategorii wiekowych o kategorie: Cyklosport Mężczyzn, Masters IV (+60 lat) oraz Orliczka.

cx-katowice-1

Tradycją stało się, że w trakcie imprezy rozgrywany jest tzw. wyścig OPEN, w którym wziąć udział może każdy chętny – z licencją PZKol lub bez. Można startować na rowerze MTB lub przełajowym. Mimo zimowej aury z roku na rok wyścig OPEN cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ nie brakuje chętnych by posmakować klimatu zawodów przełajowych.

cx-katowice-5

Trasa, podobnie jak i w minionych edycjach, przebiegać będzie po terenie Doliny 3 Stawów. Selektywna runda zostanie urozmaicona o elementy techniczne i sekcje piaszczyste, które zapewnią wyjątkowe emocje startującym oraz niezwykłe widowisko dla kibiców. Dodatkowo, dla wszystkich kibiców odbędą się pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz wiele innych atrakcji!
Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście w imprezie, organizatorzy przygotowali kanał internetowy z transmisją live z wyścigu wraz z komentarzem!

W ramach pakietu startowego każdy otrzyma posiłek regeneracyjny od Grill Point, żel energetyczny od High5 oraz impregnat od NIKWAX !

Biuro zawodów IV CX Katowice zlokalizowane będzie w Park Hotel Diament przy ulicy Wita Stwosza 37 i będzie czynne od godziny 800 w dniu zawodów.

cx-katowice-4

Warto wspomnieć o partnerach strategicznych imprezy, którzy aktywnie wspierając Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji przyczyniają się do dynamicznego rozwoju kolarstwa przełajowego w Polsce, a są to: firma POLTENT – producent reklamy pneumatycznej, PACK-Center – producent taśm i folii oraz firma GARMIN, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, Makarony Międzybrodzkie, Regatta, impreza jest także wspierana przez program Rusz się, Grill Point, High5 czołowy producent odżywek, Lodomania, Lech Free, Nikwax, COB Squash & Fitness Premium Club !

Szykuje się świetna impreza – nie możecie tego przegapić!

cx-katowice-1

Zapisy Open:
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/249/puchar-polski-w-kolarstwie-przelajowym-cx-katowice-wyscig-open.html

Zapisy licencja Pzkol:
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/250/puchar-polski-w-kolarstwie-przelajowym-cx-katowice-wyscig-z-licencja-pzkol.html

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1180405548692530/

COMMENTS

DISQUS: 0