Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Toi Toi Cup, Czechy

Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Toi Toi Cup, Czechy

Plan na weekend 7/2018
Michał Topór (KCP Elzat Bieniasz Bike) o przełajach
Szczepan Paszek (Bikestacja/Fitwheels): “to był dla mnie najboleśniejszy fizycznie wyścig w tym sezonie”
Wyniki – 16-17 grudnia 2017
Neff na EKZ CX, B’TWIN na Di2 za 4999, Podsumowanie 2017 | Program Cykliczny #MTBXCPL 03.01.2018

W minioną sobotę wystartowałem w piątej edycji Pucharu Czech w Hole Vrchy UCI C2. Runda wyścigu była naprawdę wymagająca fizycznie, jak i technicznie. Pierwszy raz jechałem na tak ciężkiej rundzie przełajowej, gdzie było bardzo dużo ciężkich podjazdów i szybkich zjazdów po śliskich zakrętach, w związku z czym nie było chwili na odpoczynek.

Do pokonania mieliśmy dziewięć morderczych rund, czasowo wyścig sporo dłuższy niż w Polsce (50 min), a tu wyścig wyszedł mi dokładnie 1 godzinę i 9 minut. Tempo wyścigu, jakie nadawali rywale z Czech było naprawdę szybkie. Na starcie byłem ustawiony z numerem 11 czyli drugi rząd. W rundę wjechałem w okolicach dziewiątego miejsca. Na jednym z podbiegów udało mi się przeskoczyć kilka pozycji, gdzie już jechałem około 4/5 miejsca, lecz musiałem troszeczkę odpuścić, bo tempo było za wysokie i ostatecznie na metę dojechałem na 3 pozycji w U23 oraz 9 w elicie.

Gratulacje dla Marka Konwy za super wyścig, bo Czesi mieli z nim duży problem. Marek kończy na 3. miejscu w elicie. Chcę także podziękować Maciejowi Wojtowiczowi za obsługę podczas wyścigu. W tę sobotę start na kolejnej odsłonie Pucharu Czech UCI C2 w miejscowości Kolin, a na zakończenie weekendu, start w Koziegłowach na Super Pucharze Polski. Do zobaczenia.

COMMENTS

DISQUS: 0