Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Toi Toi Cup, Czechy

HomeKomentarzeSport

Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Toi Toi Cup, Czechy

Maciej Jeziorski na półmetku sezonu przełajowego
[wyniki] Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym
Bartosz Mikler (Victoria Accent Jarocin): “chcę zarażać ludzi cyclocrossem”
Mathieu van der Poel wraca do cyclocrossu, ale to cross country jest priorytetem
Stanisław Nowak (Iskra Głogoczów) – Puchar Polski CX / CX klasa “B” – Rzeniszów / Masłońskie

W minioną sobotę wystartowałem w piątej edycji Pucharu Czech w Hole Vrchy UCI C2. Runda wyścigu była naprawdę wymagająca fizycznie, jak i technicznie. Pierwszy raz jechałem na tak ciężkiej rundzie przełajowej, gdzie było bardzo dużo ciężkich podjazdów i szybkich zjazdów po śliskich zakrętach, w związku z czym nie było chwili na odpoczynek.

Do pokonania mieliśmy dziewięć morderczych rund, czasowo wyścig sporo dłuższy niż w Polsce (50 min), a tu wyścig wyszedł mi dokładnie 1 godzinę i 9 minut. Tempo wyścigu, jakie nadawali rywale z Czech było naprawdę szybkie. Na starcie byłem ustawiony z numerem 11 czyli drugi rząd. W rundę wjechałem w okolicach dziewiątego miejsca. Na jednym z podbiegów udało mi się przeskoczyć kilka pozycji, gdzie już jechałem około 4/5 miejsca, lecz musiałem troszeczkę odpuścić, bo tempo było za wysokie i ostatecznie na metę dojechałem na 3 pozycji w U23 oraz 9 w elicie.

Gratulacje dla Marka Konwy za super wyścig, bo Czesi mieli z nim duży problem. Marek kończy na 3. miejscu w elicie. Chcę także podziękować Maciejowi Wojtowiczowi za obsługę podczas wyścigu. W tę sobotę start na kolejnej odsłonie Pucharu Czech UCI C2 w miejscowości Kolin, a na zakończenie weekendu, start w Koziegłowach na Super Pucharze Polski. Do zobaczenia.

COMMENTS

DISQUS: 0