Wyniki – 5-6 listopada 2016

Wyniki – 5-6 listopada 2016

Giant TCX Advanced SX – przełaj dla wymagających
Wyniki – 22-23 października 2016
Plan na weekend 4/2018
Wyniki – 8 – 11 listopada 2014
Piotr Kryński Mistrzem Polski Juniorów w kolarstwie przełajowym

Niektórzy organizatorzy nie umieją wzbić się ponad swoją małostkowość dlatego też wczorajsza eliminacja Pucharu Polski w Zielonej Górze odbyła się bez udziału elity mężczyzn oraz mastersów. Z tego też powodu kilkoro czołowych zawodników wybrało się w weekend do naszych południowych sąsiadów. Oprócz tego niezłomny Mariusz Gil zbierał kolejne punkty UCI startując w Szwajcarii…

Weekend przyniósł też dużo powodów do radości władzom PZKol pompującym torowy balonik. W Glasgow rozegrany został Puchar Świata w koalrstwie torowym, gdzie Polacy czterokrotnie stanęli na podium, a najgorszym odnotowanym miejscem była “ósemka”:



ŚWIAT

Mistrzostwa Kanady w kolarstwie przełajowym – Sherbrooke, Kanada

  1. Jeremy Martin
  2. Aaron Schooler
  3. Geoff Kabush

  1. Mghalie Rochette
  2. Sandra Walter
  3. Mical Dyck

Hansgrohe Superprestige – Ruddervoorde, Belgia

  1. Mathieu van der Poel
  2. Wout Van Aert
  3. Laurens Sweeck

  1. Sophie de Boer
  2. Sanne Cant
  3. Ellen van Loy

The Derby City Cup – Louisville, USA (UCI C2)

  1. Stephen Hyde
  2. Jeremy Powers
  3. Tobin Ortenblad

  1. Katerina Nash
  2. Katherine Compton
  3. Emma White

Soudal Classics Waaslandcross – Sint Niklaas, Belgia (UCI C2)

  1. Tom Meeusen
  2. Rob Peeters
  3. Toon Aerts

  1. Sanne Cant
  2. Jolien Verschueren
  3. Laura Verdonschot

Cross Race GP Luzern Pfaffnau – Lucerna, Szwajcaria (UCI C2)

  1. Corne Van Kessel
  2. Sascha Weber
  3. Marcel Wildhaber
  • Mariusz Gil (Team Gil) – miejsce 6 / +1:05

EKZ CrossTour – Hittnau, Szwajcaria (UCI C1)

  1. Francis Mourey – Fortuneo Vital Concept
  2. Wietse Bosmans – Beobank Corendon
  3. Corne van Kessel – Telenet Fidea Lions
  • Mariusz Gil (Team Gil) – miejsce 16 / +5:15
  • Mariusz Kowal (Team Kolarz Polanica) – DNF

Toi Toi Cup – Hole Vrchy, Czechy (UCI C2)

Elita


  1. Tomas Paprstka – Expres.cz Merida Team Kolin
  2. Jan Nesvadba – Expres.cz – Merida Team Kolin
  3. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 11 / +2:36

Junior


  1. Jan Gavenda – Cycling Academy Tabor
  2. Expres.cz – Merida Team Kolin
  3. David Honzak – CEZ Cyklo Team Tabor
  • Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin) – miejsce 18 / +4:32

Slovensky Pohar v cyclokrose – Rozumberok, Słowacja

Elita


  1. Simon Vozar – Cyklisticky tim Firefly
  2. Lukas Batora – CK Banska Bystrica
  3. Pavol Kvietok – Cyklistycky tim Firefly
  • Rafał Szmytka (Niestowarzyszony) – miejsce 14 / -2 okr

Kobiety open


  1. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator
  2. Martina Sichtova – KPHC Turcianskie Teplice
  3. Viera Kissova – CK Banska Bystrica

Masters A


  1. Branislav Kacina – Climberg Sport Team
  2. Paweł Lempart – Team Sport
  3. Michał Zahradnik – Climberg Sport Team

POLSKA

IV Seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym – Nielubie

Elita


  1. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Helman
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport Włoszczowa

U23


  1. Kacper Wójciak – LKS Orlęta Gorzów Wlkp
  2. Dawid Jona – GK Gliwice
  3. Damian Niesłuchowski – LKS Orlęta Gorzów Wlkp

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Damian Papierski – UKS Koźminianka Koźminek
  3. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Kobiety open


  1. Klaudia Bielawska – UKS Koźminianka Koźminek (Juniorka)
  2. Adrianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike (U23)
  3. Maja Drelak – UKS Sport Bralin (Juniorka)

Masters I


  1. Maksymilian Bieniasz – KK Tarnovia Rowerownia.com
  2. Grzegorz Mazur – Niestowarzyszony
  3. Szczepan Paszek – Bikestacja.pl KCNC

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Dariusz Hlek – Rowery Turowski Team Szczecin
  3. Gwidon Pintal – Niestowarzyszony

Masters III


  1. Leszek Ergang – Team Merx Polska
  2. Grzegorz Brzozowski – Hotel Cztery Brzozy Diversay Team
  3. Marek Jaros – Skwierzyna

V Seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym – Zielona Góra

Kobiety open


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (U23)
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team (elita)
  3. Arianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)

Junior


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Juniorka


  1. Anna Sagan – LKS POM Strzelce Krajeńskie
  2. Maja Drelak – UKS Sport Bralin
  3. Klaudia Bielawska – UKS Koźminianka Koźminek

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0