Gwiazda Południa 2017: „Zostań odkrywcą”

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Gwiazda Południa 2017: „Zostań odkrywcą”

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAINFORMACJA PRASOWA


Druga edycja wyścigu Gwiazda Południa pozwoli na nowo odkryć przyjemność jazdy na rowerze, piękno polskich dzikich gór oraz uroki małopolskich zakątków.

Rowerowa Gwiazda Południa zabłysła dzięki Cezaremu Zamanie, kolarskiemu mistrzowi Polski, zwycięzcy Tour de Pologne oraz triumfatorowi licznych krajowych i zagranicznych wyścigów. To on wpadł na pomysł organizacji czteroetapowego wyścigu po niełatwym terenie Beskidu Makowskiego oraz Żywieckiego. Swoim entuzjazmem zaraził tamtejsze samorządy, lokalnych bikersów oraz mieszkańców. To dlatego w 2016 roku kalendarz imprez rowerowych poszerzył się o nowe wydarzenie, które przyciągnęło setki odważnych rowerzystów. W lipcu 2017 roku Gwiazda Południa zajaśnieje na nowo.

Już dziś można zapisywać się przez stronę www.gory.mazviamtb.pl na flagową imprezę Zamana Group, która odbędzie się 13-16 lipca przyszłego roku. Na śmiałków czekać będą 4 trasy ze startami w Stryszawie, Zawoi oraz Makowie Podhalańskim. Podobnie jak w zeszłym roku zostaną one wytyczone we współpracy z takimi zawodowcami jak Mariusz Gaweł (posiadacz międzynarodowego certyfikatu IPMA specjalista od wytyczania górskich tras rowerowych) oraz Grzegorz Hajda (akademicki Mistrz Polski w Maratonach MTB i jednocześnie trener klubu Zawojak). Znają oni tamtejsze lasy jak własną kieszeń.

Możecie spodziewać się wymagających podjazdów i zjazdów. Piasku, szutru, kamieni – a może i błota. Słońca i deszczu. Setek wspierających Was kibiców. Oraz dumy z pokonania trasy. Dumy, która ostatniego dnia będzie dla Was drogocenniejsza niż jakakolwiek nagroda rzeczowa – zapowiada Cezary Zamana, który już od października odwiedza miejscówki Gwiazdy Południa, finalizuje szczegóły organizacyjne z samorządowcami i planuje trasy. Wszystko po to, aby druga edycja wyścigu była jeszcze atrakcyjniejsza.

Pewne jest, że zawodnicy będą mogli wybrać dwa dystanse: Pro oraz 1/2 Pro. Ten pierwszy może okazać się jeszcze bardziej wymagający niż ostatnio, a drugi będzie bardziej przyjazny i przygotowany z myślą o mniej zaawansowanych rowerzystach – zapowiada Cezary Zamana. Ścigać się będą mogły także dzieci na specjalnie wyznaczonej, płaskiej oraz bezpiecznej trasie.

Gwiazda Południa to również wyścigi bardzo mocno zakorzenione w specyfice południowej Polski. Nie tylko organizowane przy ścisłej współpracy z samorządami i lokalnymi instytucjami. Ale także obfitujące w bogaty program kulturalnych wydarzeń, przygotowanych specjalnie przez Cezarego Zamanę z udziałem tamtejszych artystów oraz organizacji pozarządowych. Nie braknie także okazji do odkrywania pięknych zakątków miejsc położonych pod Babią Górą. Warto więc na Gwiazdę Południa zabrać nie tylko rower, ale i dzieci, rodzinę czy znajomych.

Rok temu zapisy na Gwiazdę Południa cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Jak będzie w lipcu 2017 roku? Cezary Zamana ze swoją drużyną nie ma wątpliwości, że sukces pierwszej edycji zostanie nie tylko powtórzony, ale i ustanowiony zostanie nowy rekord frekwencyjny. Na Gwiazdę Południa warto zapisać się już dziś na stronie www.gory.mazoviamtb.pl. Do udziału w Gwieździe Południa zachęca film promocyjny: https://youtu.be/HLIdFaIBdQw

Gwiazda Południa 2017 w pigułce:
• termin: 13-16 lipca
• 4 trasy w cieniu Babiej Góry: czasówka i I etap w Stryszawie, II etap w Zawoi, III etap w Makowie Podhalańskim
• 2 dystanse do wyboru na każdej trasie: Pro (40-70 kilometrów) oraz ½ Pro (20-35 kilometrów)
• klasyfikacja indywidualna w kategoriach wiekowych na poszczególnych dystansach oraz w klasyfikacji drużynowej i klasyfikacji par;
• pamiątkowy, gwiezdny t-shirt z limitowanej kolekcji (przy zapisie przed 1 czerwca)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0